Warszawa

ART. Baśnie dla młodszych i starszych

ART. Baśnie dla młodszych i starszych

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 7 lat
ISBN: 9788328132740
tagi: baśnie  bajki 

Zapraszamy w podróż do świata baśni. Wraz z ulubionymi bohaterami zachwycisz się na nowo znanymi historiami w nowej odsłonie.


W książce „Baśnie dla młodszych i starszych” znajdziesz sześć klasycznych baśni:

  • „Czerwony Kapturek”
  • „Trzy świnki”
  • „Kopciuszek”
  • „Księżniczka na ziarnku grochu”
  • „Knyps z czubkiem”
  • „Jaś i Małgosia”.

 

Wszystkie zostały na nowo zinterpretowane. Dodatkowo, każda z nich zawiera krótkie wprowadzenie, które przybliża historię powstania baśni. Autorka pokazuje też, jak ewoluował tekst każdej z nich. Dzieli się z czytelnikami ciekawostkami na temat danej baśni, opisuje jej ekranizacje i kolejne wydania.

 

Z tą książką odkryjesz na nowo historię Kopciuszka i jej sióstr – Korduli i Pernilli. Przeżyjesz chwile grozy czytając o Jasiu i Małgosi oraz poszukasz z królewiczem Kociem Księżniczki na ziarnku grochu. Historia Knypsa z czubkiem cię wzruszy, a baśń o trzech świnkach rozbawi. Czerwony Kapturek i jego przygody przypomną ci, że czasem warto posłuchać starszych. 

 

„Baśnie dla młodszych i starszych” na nowo zinterpretowała Zofia Stanecka. Doskonale znana czytelnikom autorka „Basi” i innych książek dla dzieci, po raz kolejny udowodniła swój wielki talent do tworzenia wartościowych i emocjonujących opowieści. Autorką przepięknych ilustracji jest Magdalena Kozieł – Nowak.

Kup teraz

Recenzje książki (ART. Baśnie dla młodszych i starszych)

Recenzja bibliotekarza
Klasyka w nowoczesnej formie!

“Baśnie dla młodszych i starszych” to jedna z lepszych książek dla dzieci, jakie trafiły w moje ręce ostatnimi czasy! Ale wszystko po kolei… O co takie wielkie halo?

 

Każdy z nas zna historię trzech świnek, Kopciuszka oraz Jasia i Małgosi. To klasyka literatury dziecięcej, która mimo licznych zawirowań w kanonie lektur trwa niewzruszona na swojej mocnej pozycji. I bardzo dobrze, ponieważ to opowieści z ponadczasowym morałem i wartością wychowawczą. Nie da się jednak ukryć, że świat pędzi do przodu i nieustannie się zmienia, a wraz z nim język, otoczenie, technologie i zachowania społeczne. O ile główne wyznaczniki moralne są stałe mimo upływu czasu, o tyle ewoluowało podejście do wielu ważnych spraw. Co to wszystko ma wspólnego z “Baśniami dla młodszych i starszych”? To proste! Zofia Stanecka wzięła na warsztat sześć klasycznych, znanych wszystkim baśni i z charakterystyczną dla siebie lekkością i poczuciem humoru postanowiła je… uwspółcześnić.

 

Profanacja? Ależ skąd! Wszystko dzięki subtelności autorki, która stworzyła nowoczesne opowieści dostosowane do realiów XXI wieku, jednocześnie unikając przerysowania i pastiszu. I tak oto Czerwony Kapturek wędruje przez las ze smartphonem i słuchawkami na uszach, a babcia jest “niezależną kobietą i może robić co zechce”. Język baśni jest barwny, brak w nim sztywności i niepotrzebnego patosu. Całość dopełniają piękne ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak, ułatwiając młodemu czytelnikowi “wejście” w bajkowy świat.

Co tu dużo mówić! Wystarczy wspomnieć, że “Baśnie dla młodszych i starszych” zostały wydane przez Egmont w ich CUDOWNEJ serii ART. Jeśli ktoś jeszcze nie zna książek z tego cyklu, niech w tym momencie przerwie lekturę recenzji i nie tracąc czasu nadrobi zaległości!

 

Dlaczego tak dobrym pomysłem było przedstawienie klasycznych baśni w nowej odsłonie? Posłużę się cytatem z książki: “dziś nie każda księżniczka marzy o mężu i nie każdy wilk jest zły”. Jestem zdecydowanie na TAK. A drugie TAK daję ARTom Egmontu za wydanie ich w formie małych dzieł sztuki. Tytuł jest bardzo trafiony - to świetna zabawa dla młodszych i starszych.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć