Warszawa

ART. Baśnie dla młodszych i starszych

ART. Baśnie dla młodszych i starszych

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 7 lat
ISBN: 9788328132740
Tematyka: baśnie, bajki

Opis książki

Zapraszamy w podróż do świata baśni. Wraz z ulubionymi bohaterami zachwycisz się na nowo znanymi historiami w nowej odsłonie.


W książce „Baśnie dla młodszych i starszych” znajdziesz sześć klasycznych baśni:

  • „Czerwony Kapturek”
  • „Trzy świnki”
  • „Kopciuszek”
  • „Księżniczka na ziarnku grochu”
  • „Knyps z czubkiem”
  • „Jaś i Małgosia”.

 

Wszystkie zostały na nowo zinterpretowane. Dodatkowo, każda z nich zawiera krótkie wprowadzenie, które przybliża historię powstania baśni. Autorka pokazuje też, jak ewoluował tekst każdej z nich. Dzieli się z czytelnikami ciekawostkami na temat danej baśni, opisuje jej ekranizacje i kolejne wydania.

 

Z tą książką odkryjesz na nowo historię Kopciuszka i jej sióstr – Korduli i Pernilli. Przeżyjesz chwile grozy czytając o Jasiu i Małgosi oraz poszukasz z królewiczem Kociem Księżniczki na ziarnku grochu. Historia Knypsa z czubkiem cię wzruszy, a baśń o trzech świnkach rozbawi. Czerwony Kapturek i jego przygody przypomną ci, że czasem warto posłuchać starszych. 

 

„Baśnie dla młodszych i starszych” na nowo zinterpretowała Zofia Stanecka. Doskonale znana czytelnikom autorka „Basi” i innych książek dla dzieci, po raz kolejny udowodniła swój wielki talent do tworzenia wartościowych i emocjonujących opowieści. Autorką przepięknych ilustracji jest Magdalena Kozieł – Nowak.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Recenzja książki ART. Baśnie dla młodszych i starszych

Klasyka w nowoczesnej formie!

“Baśnie dla młodszych i starszych” to jedna z lepszych książek dla dzieci, jakie trafiły w moje ręce ostatnimi czasy! Ale wszystko po kolei… O co takie wielkie halo?   Każdy... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć