Warszawa

Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych

do 10 lat
ISBN: 978-83-10-13319-9

Atlas zwierząt, jakiego jeszcze nie było! Odkryj tajemnice stworzeń, z którymi nigdy nie staniesz oko w oko…

 

Kto jest winny zagłady syreny morskiej i dodo? Czy wilk straszny naprawdę był straszny? Czym jest paleontologia? Które muzea historii naturalnej mają najbogatsze zbiory? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowa książka Nikoli Kucharskiej, z ogromnym rozmachem i precyzją odmalowująca świat wymarłych istot. Dzięki niej poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki, lecz także dowiemy się, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku. Ten ilustrowany przewodnik po historii życia na Ziemi to najlepszy podarunek dla młodych przyrodników.

Kup teraz

Recenzje książki (Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych)

Recenzja bibliotekarza
Fascynujący świat fauny!

Na rynku wydawniczym ukazała się ostatnio NIEZWYKŁA książka dla dzieci „Atlas stworzeń wymarłych: zwierzęta, które zniknęły” Nikoli Kucharskiej.

To prawdziwe arcydzieło nie tylko pod względem edytorskim i graficznym, ale też literackim.

 

Autorka książki bardzo gruntownie, ale też niezwykle interesująco ukazała małym czytelnikom ewolucję zwierząt żyjących na naszej planecie oraz teorie wymierania poszczególnych gatunków fauny. Książka opowiada też o niebezpieczeństwach, które przyczyniły się i nadal zagrażają licznym gatunkom.

Szczególnie autorka pragnie uwrażliwić młodego czytelnika na gatunki zwierząt, które dzisiaj są już krytycznie zagrożone. Oprócz tego w atlasie znajdziemy również mnóstwo ciekawostek na temat fascynującego świata fauny.

 

Atlas został napisany przystępnym i dostosowanym do percepcji dziecka językiem. Zachwyca też szata graficzna książki, a zwłaszcza oryginalne, zabawne i doskonale dopełniające całości ilustracje samej autorki!

 

Gorąco polecam tę wyjątkową i urzekającą książkę, która bez wątpienia pomoże małym czytelnikom w kształtowaniu właściwych postaw proekologicznych wobec przyrody, uwrażliwi ich na piękno niezwykłego świata roślin i zwierząt, ale też nauczy dzieci dbania o naturę, aby życie na Ziemi było różnorodne.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć