Warszawa

Nić Ariadny. Mity i labirynty

Nić Ariadny. Mity i labirynty

od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-65341-99-0

Nagrody

Opis książki

Wielkoformatowy album, w którym efektownie narysowane labirynty wprowadzają czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji.

Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich. Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odyseusza, Syzyfa, piękną Helenę i wiele innych legendarnych postaci; odwiedzicie też olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol.
Oglądajcie ilustracje, odkrywajcie szczegóły, czytajcie podpisy. Sięgajcie do objaśnień zamieszczonych na końcu, by dowiedzieć się więcej.
Zagubcie się w tej książce, by znaleźć się w Grecji sprzed tysięcy lat!


Jan Bajtlik (ur. 1989) – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca ilustracji, książek autorskich i plakatów. Zdobywca wielu nagród w polskich i międzynarodowych konkursach graficznych, w tym – wyróżnienia BolognaRagazzi 2015 za książkę „Typogryzmol”. Zilustrował m.in. wydane przez Dwie Siostry książki „Auto i „Korek”. Jego rysunki ukazują się w prasie krajowej i zagranicznej (m.in. „The New York Times”). Współpracuje także z francuskim domem mody Hermès.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć