Pamiętacie Animalium – Muzeum Zwierząt i Botanicum – Muzeum Roślin? Czas na wizytę w Muzeum Dinozaurów!
Znajdziecie tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii, od niewielkich troodonów, przez straszliwego tyranozaura, po 25-metrowego brachiozaura. Zobaczycie, jak żyły te zwierzęta. Dowiecie się, dlaczego jedne miały łuski, a inne pióra, do czego używały swoich buław i grzebieni – i czy rzeczywiście wyginęły...
Oszałamiające wielkoformatowe cyfrowe ryciny Chrisa Wormella przeniosą was w czasie o miliony lat.?
Książka została uzupełniona o informacje dotyczące odkryć dokonanych na terenie Polski.
Lily Murray – dziennikarka, redaktorka, autorka książek dla dzieci. Studiowała literaturę angielską. Mieszka w chatce na skraju lasu z dwójką dzieci i psem. Uwielbia spacerować, obserwować ptaki, odwiedzać Muzeum Historii Naturalnej i czytać o odkryciach paleontologów. Zajmuje się również amatorskim szukaniem skamieniałości.
Christopher Wormell (ur. 1955) – brytyjski grafik i ilustrator znany przede wszystkim z drzeworytów i linorytów, autor kilkunastu książek dla dzieci. Jest samoukiem. Zadebiutował w 1990 roku nagrodzoną na targach w Bolonii książką „An Alphabet of Animals”. W 2004 roku jego „Teeth, Tails, and Tentacles” zostały wyróżnione przez „New York Times Book Review” nagrodą za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci. Wormell zilustrował także wiele cudzych książek, a ostatnio zasłynął okładkami bestselleru „J jak jastrząb” Helen Macdonald i „La Belle Sauvage” Philipa Pullmana. Pracuje również dla wielu brytyjskich czasopism oraz instytucji nauki i kultury.
Konsultację merytoryczną oryginału książki Dinozaurium zapewnił dr Jonathan Tennant, który zajmuje się badaniem ewolucji i wymierania dinozaurów w Imperial College London.
Wydanie polskie skonsultował i uzupełnił dr hab. Tomasz Sulej z Zakładu Paleobiologii Ewolucyjnej PAN.