Warszawa

Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

od 5 do 9 lat
ISBN: 978-83-240-5052-9
tagi: przygoda  kultura  Polska 

Uwaga! Pora na kolejną przygodę!

 

Tym razem Bolek i Lolek szukają skarbów rozsianych po całej Polsce. Jest ich bardzo dużo, dlatego chłopakom przyda się pomoc. Przyłączysz się do wyprawy?

 

Czeka cię tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, uczta z pyszną roladą i modrą kapustą na Śląsku oraz najlepsza zabawa w rytm radomskiego oberka. Natłok wrażeń? Wspólne słuchanie kaszubskich opowieści będzie doskonałym zakończeniem dnia.

 

Pakuj plecak i w drogę! Polska jest piękna i różnorodna. Poznaj ją z Bolkiem i Lolkiem!

Kup teraz

Recenzje książki (Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur)

Recenzja bibliotekarza
Smak kultur - Bolek i Lolek przedstawiają!

Co to jest pita bałkańska?

Po czym można rozpoznać haft kujawski?

W jaki sposób w regionie Opoczna zdobi się wielkanocne jajka?

Na czym polega podhalański redyk? Z jakiej okazji w Białymstoku organizowany jest Bal Tatarski?

Jak smakują Karaimskie Kybryny, i w którym regionie Polski można je skosztować? Gdzie organizowane jest święto Bambrów?

Co to są siwaki z Podlasia?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania mali czytelnicy znajdą w znakomitej i pasjonującej książce Doroty Majkowskiej – Szajer „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur”.  Wspólnie z popularnymi bohaterami kultowej kreskówki wyruszymy w niezwykłą i barwną podróż po Polsce; kraju, który zachwyca bogactwem kultur, tradycji i obyczajowości. Wraz z Bolkiem i Lolkiem mali czytelnicy poznają rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, instrumenty i stroje regionalne oraz zapomniane już często polskie zwyczaje i tradycje. Mali podróżnicy „posmakują” też tradycyjnych regionalnych dań…

 

Ta wyjątkowa książka nie tylko uczy młodego człowieka szacunku dla różnorodności wielokulturowej oraz polskich zwyczajów i obrzędów będących częścią wielkiego dziedzictwa kultury polskiej, ale stanowi również doskonałą inspirację do podróży i odkrywania tych znanych i mniej znanych, gromadzonych przez wieki elementów dziedzictwa kulturowego.

 

Na uwagę zasługuje też zachwycająca szata graficzna książki, a zwłaszcza niezwykle barwne i urokliwe ilustracje Sary Szewczyk, które świetnie dopełniają wielokulturowy obraz Polski.

Polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć