Warszawa

Biblioteczka Montessori. Świat

Biblioteczka Montessori. Świat

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 7 lat
ISBN: 9788328133099

Opis książki

Zestaw 77 kart, dzięki którym dzieci odkryją kontynenty oraz ich krajobrazy, zabytki, sztukę i mieszkańców. Karty edukacyjne są niezbędnymi materiałami w pedagogice Montessori. Ich zadaniem jest wzbudzanie zainteresowania dziecka, otwieranie na świat i wzbogacanie słownictwa.


Celem tego zestawu jest przedstawienie różnorodności i bogactwa świata, zachęcenie dzieci do obserwowania, dyskutowania i poznawania kontynentów oraz ich kulturowej różnorodności.

 

W zestawie:

  • 7 szorstkich kart
  • 70 kart związanych z kontynentami
  • Książeczka z ćwiczeniami

 

Dzieci uwielbiają odkrywać i dzięki tym kartom z pewnością będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy o świecie. Zestaw zawiera siedem kart szorstkich z kontynentami, siedemdziesiąt kart z charakterystycznymi elementami poszczególnych kontynentów oraz książkę z ćwiczeniami, w której jest opisana również każda z siedemdziesięciu kart.


Karty z kontynentami, dzięki szorstkiej fakturze, pozwolą dziecku poznać kształt każdego z nich również za pomocą dotyku. Do każdego z kontynentów dziecko może dopasować po 10 kart, na których przedstawiono krajobrazy, zabytki i zwyczaje właściwe dla danego kontynentu.


Dołączona do zestawu książka – przewodnik ułatwi pracę z dzieckiem i pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań, które pojawią się podczas wspólnego odkrywania.

 


 

Biblioteczka Montessori to propozycja dla wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcą wykorzystać metodę Marii Montessori w pracy z dziećmi. Dzięki kartom, książkom i pomocom dydaktycznym wydanym w ramach serii, można rozwijać zainteresowania dziecka i towarzyszyć mu w rozwoju. Pomoce wydane w serii idealnie sprawdzą się jako uzupełniające materiały do pracy montessoriańskiej.
Wygodne pudełka oraz sztywne karty z zaokrąglonymi rogami są bezpieczne dla dzieci i odpowiednio trwałe.

 

Zestawy są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć