Warszawa

Wysiedleni

Wysiedleni

od 8 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-636-6

Opis książki

Wysiedleni – to ludzie, którzy musieli porzucić swoje domy na wschodzie Polski i przenieść się setki kilometrów na zachód albo północ kraju. Dlaczego? Po II wojnie światowej zostały zmienione granice Polski. Polska musiała odstąpić Związkowi Radzieckiemu 48% swojego terytorium, tak zwane Kresy Wschodnie, a w zamian otrzymała ziemie na zachodzie i północy, odebrane Niemcom, czyli Ziemie Odzyskane.

To właśnie w wyniku tej akcji Kazia Łobodziec z rodziną i większą częścią mieszkańców wsi musiała opuścić Gródek Jagielloński niedaleko Lwowa i przenieść się do wsi Żarek pod Wrocławiem. Tam zaczynają niełatwe wspólne życie z niemieckimi rodzinami. Nawet Kazia nie zawsze wie, jak się zachować względem niemieckich sąsiadów. Podpatruje przyjaźń Stasia Gałuszki i Brygidki Klauss. Oni wiedzą najlepiej, co jest tak naprawdę ważne w życiu.

Poznajcie historię małej Kazi i przyjaźni mimo różnic religijnych i kulturowych.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Wysiedleni

Bogactwo wielokulturowości

Łódzka autorka Dorota Combrzyńska-Nogala dołożyła kolejną już ze swojej strony perełkę do bibliografii wyjaśniającej dzieciom, i z dziecięcej perspektywy, co to znaczy żyć w obliczu... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć