Kumi uwielbia jeść, lecz martwi się, że zamiłowanie do niezdrowej żywności ma wpływ na jej zdrowie. Zdeterminowana, żeby odkryć sekrety odżywiania się, uzyskuje pomoc swojego bystrego przyjaciela Nemoto i jego pięknej profesor biochemii, dr. Kurosaki. I zaczyna się przygoda…
Na kartkach książki "The Manga Guide. Biochemia" będziesz śledzić, jak Kumi bada tajemnice działania wnętrza swojego ciała.
Przy użyciu przyjaznego robota endoskopowego – Robokota, wyruszysz w podróż przez niezwykłą chemiczną maszynerię, która utrzymuje nas przy życiu i przyjrzysz się bliżej biopolimerom, takim jak DNA i białka, procesom metabolicznym, które zamieniają naszą żywność w energię, oraz enzymom, które katalizują reakcje chemiczne w naszych ciałach.
Gdy zanurzysz się we wnętrzu komórek roślin i zwierząt, poznasz:
• metabolizm substancji takich jak węglowodany, tłuszcze, białka i alkohol,
• sposób wytwarzania ATP przez elektrownie znane jako mitochondria,
• transkrypcję DNA i różne rodzaje RNA, które wspólnie dokonują translacji kodu genetycznego w białkach,
• sposoby pomiaru kinetyki enzymów i dowiesz się, jak działają inhibitory.
Niezależnie od tego, czy jesteś naukowcem–amatorem, studentem medycyny, czy tylko interesuje Cię, jak twoje ciało zamienia ciastka w energię, "The Manga Guide. Biochemia" jest kluczem do wiedzy o życiu!
Seria The Manga Guide łączy formę ciekawych i zabawnych japońskich komiksów z praktyczną wiedzą z zakresu tak popularnych ostatnio dziedzin jak: fizyka, informatyka, biologia molekularna czy biochemia. To kompilacja graficznych prac najważniejszych japońskich artystów zajmujących się mangą i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni.
Poznaj wszystkie tytuły z serii The Manga Guide:
• Biologia molekularna
• Fizyka
• Wszechświat
• Bazy danych
• Mikroprocesory
Dr Masaharu Takemura pracował jako współpracownik naukowy na Uniwersytecie Muzycznym w Nagoya (Japonia), profesor gościnny na Uniwersytecie Oxfordzkim (Anglia), oraz współpracownik naukowy na Uniwersytecie w Mie (Japonia). Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Wydziału Nauk na Uniwersytecie w Tokio. Opublikował pewną liczbę artykułów naukowych i książek związanych z biologią, w tym z biologią molekularną, przyrodoznawstwem i nauczaniem biologii.