Książki dla dzieci » Po prostu misja

Po prostu misja
PATRONAT CzasDzieci.pl

Po prostu misja

Wiek dziecka: od 11 do 14 lat
Ocena: 5.0/5 od 1 os.
ISBN: 978-83-08-06497-9

Bawiliście się świetnie przy "Kto wypuścił bogów?" "Po prostu misja" nie spuszcza z tonu!


Tym razem brytyjska autorka, Maz Evans, nie poprzestaje na dowcipkowaniu na temat greckich bóstw, wyśmiewaniu ich za ziemskie wady i nałogi. Jej ofiarą padają także mieszkańcy pałacu Buckingham, czyli rodzina królewska! Między innymi księżna Camilla, której niezwykle twarde bułeczki okażą się doskonałą bronią w trakcie potyczki z demonem śmierci Tanatosem.


Podczas misji ratowania świata dwunastoletni Elliot Hooper i jego boscy poplecznicy stoczą też walkę w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, a pomagać im będzie m.in. ożywiony przez Hermesa słynny szkielet krwiożerczego tyranozaura… Czy uda im się wyprzedzić Tanatosa i odnaleźć wszystkie kamienie chaosu? 
Poznajcie tajemnice greckich bogów i herosów, odwiedźcie znane i nieznane zakątki Londynu wraz z brytyjskim odpowiednikiem słynnego Percy’ego Jacksona. Będziecie śmiać się do łez i obgryzać paznokcie ze zdenerwowania, zwłaszcza że w drugim tomie serii na scenę wkroczy niespodziewanie zapomniany przez chłopca ojciec. Kim okaże się Dave Hooper?

KUP TERAZ

Recenzje książki (Po prostu misja)

Recenzja rodzica
Książkę czyta się jednym tchem

"Po prostu misja" to kontynuacja bestsellerowej powieści dla młodzieży "Kto wypuścił bogów?". Bohaterem książki jest dwunastoletni Elliot Hooper, który mieszka na farmie ze swoją matką Josie, pokaźną grupą Olimpijskich Bogów: Zeusem, Afrodytą, Ateną, Hermesem i Hefajstosem oraz Panną (konstelacją z Rady Zodiakalnej).

Bogowie Olimpijscy stracili swoje moce i zostali uziemieni na farmie a nad Panną wisi kara za nieprzestrzeganie prawa nieśmiertelnych. Sam Elliot ma także sporo zmartwień. Musi bowiem zajmować się chorą mamą, która traci pamięć.  Tymczasem do jego mamy przychodzi tajemniczy list. Kobieta nikomu nie chce zdradzić, co w nim jest. Niepostrzeżenie gubi list, a znajduje go Elliot. Okazuje się, że list jest od ojca, którego nie znał i o którym nic dotąd nie wiedział. Chłopak postanawia wysłać do niego wiadomość. Powoli poznaje swoją przeszłość i powody, dla których ojciec opuścił ich przed laty.  Jakby tego było mało, Tanatos łączy siły ze swoją matką Nyks – boginią mroku a wścibska sąsiadka Elliota i jego nauczyciel historii szykują paskudną zemstę, która może przewrócić życie chłopca do góry nogami. Zatem przed Elliotem i jest boskimi przyjaciółmi mnóstwo pracy. Podczas misji ratowania świata, wspierani przez brytyjską rodzinę królewską, stoczą walkę m.in. w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, a pomagać im będzie ożywiony przez Hermesa słynny szkielet krwiożerczego tyranozaura.

Książkę czyta się jednym tchem. To za sprawą szybkich zwrotów akcji oraz zabawnych, a w wielu momentach rozbrajających dialogów, które przedstawiają postaci mitologiczne od zupełnie innej, bardziej przyziemnej strony. Dla osób, które do tej pory nie miały wiele wspólnego z Mitologią to doskonały początek aby zacząć. Powieść nie tylko dostarcza rozrywki, ale również uczy i wzrusza. Idealna dla nastolatków.
Maz Evans, autorka powieści "Po prostu misja" jest brytyjską pisarką. "Kto wypuścił bogów" to jej debiut literacki. Jest autorką, scenopisarką, wierszokletką, tekściarką, dziennikarką i krytykiem telewizyjnym. Założyła Story Stew, program nauki kreatywnego pisania skierowany dla uczniów klas podstawowych. Otrzymała liczne nagrody za teksty kabaretowe i scenariusze.

 

Barbara Klisiewicz i Adam Klisiewicz (syn)

Recenzja młodego czytelnika
Czekałam z niecierpliwością na drugą część książki o przygodach Elliota Hoopera

Czekałam z niecierpliwością na drugą część książki o przygodach Elliota Hoopera i jego przyjaciół. Kilka tygodni wcześniej przeczytałam pierwszy tom Kto wypuścił bogów?. Bohaterowie przeżywają kolejne przygody, które związane są ze zdobyciem czterech tajemniczych kamieni chaosu. W kolejnym tomie Elliot i jego przyjaciele zdobyli drugi z czterech kamieni, które muszą odnaleźć przed Tanatosem, demonem śmierci.
Elliot ma bardzo chorą mamę, dla której zrobiłby wszystko żeby była zdrowa. Niestety okazało się, że został oszukany przez Tanatosa. Chłopiec o mało nie stracił dwóch cennych kamieni, które poświęcił dla uzdrowienia swojej mamy. Na szczęście dzięki pomocy greckich bogów udało się Elliotowi odzyskać oba kamienie tak, aby Tanatos nie mógł panować nad światem.?Drugi tom opowiada także o tajemniczej przeszłości taty Elliota Dave’a Hoopera, który jest w więzieniu.
Książka bardzo mi się podobała. To prawie czterysta stron książki, od której trudno jest się oderwać. Czekam na kolejne tomy, które będą opisywać przygody bohaterów. Trzymam za nich kciuki aby udało im się odnaleźć wszystkie kamienie chaosu.

 

Wisia z piątej „b”

 

Po lekturze pierwszego tomu, czekałyśmy z córką z niecierpliwością na drugi tom przygód Elliota i jego przyjaciół. W pierwszym tomie powoli poznawałyśmy bohaterów ale drugi tom zaskoczył nas szybką akcją i rozwojem wydarzeń. Bohaterowie dzielnie walczą o to, aby odnaleźć cztery kamienie chaosu, które są kluczem do władzy nad całym światem. W tym wyścigu za bohaterami podąża grecki demon śmierci Tanatos, który bez skrupułów walczy o to, aby zdobyć wszystkie kamienie.
Książka zaskakuje rozwojem wydarzeń, córka niejednokrotnie próbowała wyprzedzić autorkę, myśląc nad tym jak zakończy się dana przygoda. Bezskutecznie ? Autorka, Maz Evans zaskakiwała ją na każdym kroku.
Książka mądra, uczy dziecka jak sobie radzić samemu przy rozwiązywaniu problemów. Uczy także ostrożności, tego aby nie ufać innym. Pokazuje także życie zwykłego chłopca, który boryka się z ciężką chorobą matki. Uczy wrażliwości, empatii, uczciwości wobec innych.
Polecam oba tomy, które są ze sobą związane. To prawie osiemset stron, które jedenastolatka przeczytała z zainteresowaniem. „Kto wypuścił bogów?” i „Po prostu misja” trzymają w napięciu, Maz Evans oby tak dalej!

 

Mama Wisi z piątej „b”


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Dobra do wspólnego czytania
Recenzja rodzica (Marta Kuklewicz Kuklewicz )

Dobra do wspólnego czytania

Książka: Misia i jej mali pacjenci. Urodzinowa niespodzianka
Przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie są pasjonatami historii
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie są pasjonatami historii

Książka: Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia
Nie taka łatwa sprawa to zasypianie
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Nie taka łatwa sprawa to zasypianie

Książka: Owco, śpij!
Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium

Książka: Szczurki chwytają życie za ogon
Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać

Książka: Strzał zielonego pioruna
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Brzuchem do góry

Brzuchem do góry

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda graficzna za książę obrazkową
Rok przyznania: 2017
Ada Judytka i zaginiony tałes

Ada Judytka i zaginiony tałes

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Wiersze dla dzieci

Wiersze dla dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości

Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Tytuł ?Książka Roku 2018? w kategorii literackiej za książkę dla dzieci
Rok przyznania: 2018
więcej nagrodzonych książek
Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019