Warszawa

Wielcy wynalazcy

Wielcy wynalazcy

Wydawnictwo: Dwukropek
od 8 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7874-547-1

Opis książki

„Wielcy wynalazcy” to historia kilkudziesięciu geniuszy, którzy na dobre odmienili świat. To opowieść o wizjonerach, którzy swoim pomysłom nadali realny kształt, a marzeniom poświęcili życie. Jest to skarbnica  wiedzy ujęta w 4. rozdziałach: „Rewolucjoniści”, „Władcy światła i elektryczności”, „Mistrzowie podróży” i „Na zdrowie”. Jest to 2. tom serii „Wielcy ludzie” – cyklu, który poświęcony jest wybitnym postaciom. W książce znajdziemy sylwetki m.in. takich wynalazców jak: Alfred Nobel, Benjamin Franklin, Nikola Tesla, Henry Ford czy Alexander Fleming.

 

„Wielcy wynalazcy” to książka wydana w twardej oprawie i w dużym formacie
250 x 290 mm. Uwagę przyciąga niezwykła grafika Macieja Szymanowicza. Znany ilustrator w zabawny sposób przedstawia wynalazców oraz historię ich wynalazków. Spod jego ręki wyszło kilkadziesiąt rysunków w industrialnym klimacie, które idealnie wpisują się w omawiane epoki.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Wielcy wynalazcy

Czyta się jak powieść sensacyjną!

Dlaczego wynalazek Gutenberga uznawany jest za przełomowy? Który z wynalazków rozpoczął rewolucje przemysłową? Dlaczego Alfred Nobel nie ustanowił nagrody z matematyki? Jakiego odkrycia dokonał... czytaj więcej »

Warto zobaczyć