Warszawa

Był sobie król… Poczet Jagiellonów

Był sobie król… Poczet Jagiellonów

Wydawnictwo: JAMA
od 8 do 13 lat
PATRONAT
Tematyka: historia, Polska, król

Opis książki

Był sobie król… Poczet Jagiellonów autorstwa Mariusza i Zuzy Wollnych. Jest to druga część  arcyciekawej popularnonaukowej serii dla małych i dużych miłośników historii ojczystej. Na kartach kilku tomów, poprzez przypadki polskich władców, książąt i oczywiście królów, autorzy snują barwną, pełną ciekawostek i humoru opowieść o naszych dziejach.  Treści pisanej towarzyszą przepiękne ilustracje, a całość zaprojektowana i wydana została ze smakiem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.


Pierwsza część o dynastii Piastów ukazała się w 2016 roku i zachwyciła czytelników w każdym wieku. Tom drugi opowiada o przygodach władców z dynastii Jagiellonów (z krótkim preludium o Andegawenach), którzy doprowadzili Rzeczpospolitą do szczytu jej potęgi. Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Bona Sforza,  bitwa pod Grunwaldem i hołd pruski – to postaci i wydarzenia, które zna chyba każdy… Ale czy słyszeliście  o „Rzeczpospolitej Babińskiej”, czyli pierwszym polskim kabarecie, w którym udzielali się między innymi Mikołaj Rej i Jan Kochanowski? Albo o „wojnie serowej” toczącej się między Elżbietą Habsburżanką, a jej teściową, wspomnianą już wcześniej królową Boną? Te i wiele, wiele więcej ciekawostek znajdziecie na ponad 400-stu stronach Pocztu Jagiellonów.  Wisienką na torcie tej części jest rozkładana ilustracja Bitwy pod Grunwaldem mistrza Jana Matejki w reinterpretacji Zuzy Wollny.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Był sobie król… Poczet Jagiellonów

Książka obowiązkowa w każdym domostwie

Książka ,,Był sobie król'' jest arcyciekawą opowieścią o dziejach dawnej Polski - w części II - poznajemy historię Jagiellonów. Napisana w formie książki przygodowej i czyta się... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć