„Bajka Plasterek” - seria wydawnicza Fundacji Hospicyjnej - zawiera opowiadania terapeutyczne wykorzystujące metaforę, która w sytuacji śmierci kogoś bliskiego i przeżywania po nim żałoby, może spełnić funkcję uzdrawiającą. Lektura bajki-plasterka, wspólna z dorosłym, ułatwia dziecku rozmowę o odczuwanych przez nie dezorientacji, nieporozumieniu czy smutku. Poprzez identyfikację z bohaterem opowieści dziecko jest w stanie przetworzyć własną traumę, wyjaśnić niepokojące myśli i uczucia, przepracować trudne wspomnienia (bez ujawniania w sposób bezpośredni własnej opinii), wreszcie spojrzeć na nie z dystansu.
Miłce umiera tata, a wraz z nim odchodzą jego bajki, które opowiadał jak nikt. W tym najpiękniejszą o czekoladowym koniu. Dziewczynka zamyka się w sobie, próbuje być „dzielna” i „nie przeszkadzać”. Myśli, że jest już prawie dorosła, ma przecież 8 lat. Oprócz taty i świata jego opowieści traci też mamę, którą całkowicie pochłania własna żałoba i opieka nad młodszą siostrą. Szczęśliwie pewnego dnia mama odkrywa w sobie siłę, by wysłuchać Miłki, a nie tylko wymienić się z nią informacjami. Dzięki ich dobrej rozmowie dziewczynka dopuszcza do siebie emocje i wspólnie z mamą odnajduje drogę do dawnych bajek.
"Za siódmą górą", drugie opowiadanie terapeutyczne z serii „Bajka Plasterek” Fundacji Hospicyjnej, przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4–9 lat, którym umarł tata. Książkę może dziecku czytać mama, bliska opiekunka, nauczyciel lub terapeuta.