Warszawa

Ciotka Klotka i inne historie

Ciotka Klotka i inne historie

Wydawnictwo: Pascal
od 4 do 6 lat
PATRONAT
Tematyka: wiersze

Nagrody

Opis książki

"Ciotka Klotka i inne historie" to zbiór uroczych wierszowanych bajek dla maluchów autorstwa Agnieszki Ginko i Kasi Kukli. Każdy wierszyk ma innego bohatera, który z powodu swoich słabostek nie dostrzega innych ludzi i tego, co ważne w życiu. I tak, ciotka Klotka lubuje się w łaskotkach, Wujek Roch to śpioch, a ciotka Mania znana jest z narzekania...

 

Historie o ciotkach i wujkach są zabawne, ale pod ich wierszowanym dowcipem ukryty jest morał. Bajeczki napisano niezwykle sugestywnym, plastycznym językiem tak, że dziecko bez trudu wyobrazi sobie i wujka Frania, który przywiązany jest do ubranek, i ciotkę Franię z wielką pasją do kąpania.

 

Ogromnym atutem książeczki są piękne ilustracje: pełne fantazji, ekspresji i poezji. To rysunki, na których powinny wychowywać się dzieci, by mogły wyrosnąć na wrażliwych dorosłych.

 

Cykl wierszy o wujkach i ciotkach został napisany w 2007 r. Na podstawie wybranych z niego tekstów dziecięce grupy Teatru Grodzkiego przygotowały przedstawienia na VII Beskidzki Święto Małych i Dużych w 2007 r. oraz Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej w 2008 r. Wiersze prezentowane były również na Krakowskim Salonie Poezji w Zamku Sułkowskich i zostały opracowane w formie spektaklu przez Dom Kultury "Włókniarzy" w Bielsku-Białej. Maria Kulesz, konsultant języka polskiego i wiedzy i kulturze, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej, uważa, że: "Wiersze Agnieszki Ginko, zabawne, ale głębokie w swej treści, mogą być proponowane jako pomoc dydaktyczna w realizacji zajęć".

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

superanckie jest nie wiecie.

dodany: 2011-06-11 18:47:19, przez: klaudia

ilustracje są super czytałem dzieku tą książke a pawełek chciał jeszcze i jeszcze arz po 4 razach zasnął;>

dodany: 2010-12-16 08:35:23, przez: czarek

Ilustracje genialne!!! ilustratorka zrobiła też cudną serią o Myszce Melanii, prawdziwe arcydzieło

dodany: 2010-10-28 09:06:20, przez: Małgosia

superanckie to jest wiecie.

dodany: 2010-10-02 19:20:49, przez: klaudia

Wielką przyjemność sprawia czytanie i oglądanie ‘Ciotki Klotki innych historii’. Wiersze są zabawne, lekkie, ale i mądre i prawdziwe. Urzekają dorosłych i dzieci. Mój syn zna już prawie Ciotkę Klotkę i Wujka Rocha na pamięć i próbuje je sam czytać! A ja z przyjemnością do nich wracam. Ilustracje są przepiękne – pełne szczegółów i szczególików. Można w nich odkrywać coraz to nowe rzeczy. Nie ulegają wszechobecnej modzie na krzykliwe i kolorowe obrazki i płaskie, telewizyjne postaci. Często piękne wiersze są zeszpecone przez upstrzone rysunki. Tutaj każdy wiersz i obraz ma swój klimat, jest jedyny, niepowtarzalny. Świetna książka! Polecam!

dodany: 2010-03-07 20:54:35, przez: anna

Wierszyki są zabawne i mądre,nie tylko dla przedszkolaków! Fajna zabawa także dla szkolnych dzieciaków. Ilustracje wspaniałe. Polecam!!!!

dodany: 2010-03-07 10:17:32, przez: Agnieszka

Gorąco polecam! Piękne wierszyki, łatwe do przyswojenia dla dzieci i piękne ilustracje, które dodają kolorytu książeczce. Ale najważniejszy jest morał do każdego opowiadania, co nadaje sens tym wierszykom.

dodany: 2010-03-05 19:27:26, przez: ped.

Warto zobaczyć