Warszawa

Jak dzieci zmieniają świat? Ciekawostki i zadania

Jak dzieci zmieniają świat? Ciekawostki i zadania

od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-10-13159-1

Opis książki

Czy wiesz, kto wymyślił Dzień Dziecka? W co się ubierały hiszpańskie infantki (czyli królewny)? Czym kiedyś bawiły się dzieci? Co je mały mieszkaniec Arktyki? Czy dzieci mogą zarabiać pieniądze? Czy zawsze musiały chodzić do szkoły? Kiedy królem Polski była dziewczynka? Co to znaczy "wylać dziecko z kąpielą"? Kto był największym dziecięcym geniuszem muzycznym? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań z niezwykłej książki o dzieciach. Poza ciekawostkami znajdziesz tu dużo interaktywnych zadań. Zaprojektuj  razem z nami własne emotikony, zostań encyklopedystą, napisz list do polityków o tym, co dorośli powinni robić, żeby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe, załóż z przyjaciółmi bank czasu, narysuj własny łapacz snów, włącz się do akcji Wielkie Ogólnoświatowe Liczenie Gwiazd!

Ciekawostki, zabawy, zdania, inspiracje do rozmów z najbliższymi, podejmowania wyzwań i niebanalnych aktywności. Dzieciaki potrafią zmieniać świat. I Ty też!
 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Jak dzieci zmieniają świat? Ciekawostki i zadania

Pytania i zadania

Kiedy wynaleziono papier toaletowy i toaletę? Jakimi zabawkami bawiły się wcześniejsze pokolenia? Kim był Antonio Stradivari? Kim są Påskkärring? Co je na śniadanie mały Inuita?... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć