Warszawa

Jagoda i Janek w Koszalinie i Kołobrzegu. Kocham Czytać. Zeszyt 41
PATRONAT CzasDzieci.pl

Jagoda i Janek w Koszalinie i Kołobrzegu. Kocham Czytać. Zeszyt 41

Wyd.: Wydawnictwo Edukacyjne
od 5 do 7 lat
ISBN: 9788363590925
tagi: nauka  czytanie  Polska 

Zeszyt 41. z serii Kocham Czytać. Jagoda i Janek znów podróżują po Polsce. Teraz odwiedzają Koszalin i Kołobrzeg.
Na mapie Polski jest coraz więcej miast, które poznali Mali Odkrywcy.

Kup teraz

Recenzje książki (Jagoda i Janek w Koszalinie i Kołobrzegu. Kocham Czytać. Zeszyt 41)

Recenzja rodzica
Co warto wiedzieć o Polsce

Każda książeczka z serii "Kocham czytać. Przygody Jagody i Jacka" w Polsce to doskonały materiał do samodzielnej nauki czytania przez dzieci tekstów nieco już bardziej skomplikowanych niż te we wcześniej zredagowanych częściach. Na podstawie przedstawionych tu historii dzieci mogą też uczyć się nie tylko czytać, ale i słuchać i zapamiętywać treść, a następnie doskonalić umiejętność jej opowiadania.
Teksty są tu wakacyjne! Akcja każdej z książeczek rozgrywa się w innym zakątku Polski. Autorka, Jagoda Cieszyńska, opowiada o znanych miejscach, ich zabytkach, czasem historii. Pojawiają się typowe dla krajobrazu rzeki czy góry. Jest tu też mowa o ich mieszkańcach: zwierzętach, ptakach. Jagoda i Janek poznają właściwe dla regionu potrawy czy zwyczaje. Na ostatniej stronie każdej książeczki znajduje się mapa Polski z zaznaczonymi najważniejszymi polskimi miastami ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzanych w tym odcinku przez dzieci.

W zeszycie 41 opisana została podróż po Koszalinie i Kołobrzegu. Najpierw Jagoda i Janek oglądają przewodnik, następnie planują wyprawę, ich marzeniem jest skorzystanie z atrakcji parku linowego. Dbają przy tym o bezpieczeństwo. Poznają piękno otaczającego ich krajobrazu. Udaje im się nawet porozmawiać z lokalnym wędkarzem. Zwiedzają starą kuźnię, oglądają stary kanał drzewny, którym dawniej flisacy spławiali czyli transportowali drewno do portu w Kołobrzegu. Niesamowitą atrakcją, wieńczącą ich pobyt na północy Polski jest rejs pasażerskim katamaranem na duńską wyspę Bornholm.

Treść historii zapisana jest tu prostymi zdaniami. Z tymże są to oczywiście już zdania złożone. Autorka zamieściła tu też dłuższe wypowiedzi postaci. Dodatkowym komentarzem do treści jest ilustracja, podkreślająca temat każdej ze stron. Stanowi to ułatwienie w odbiorze tekstu.
Wiedza popularnonaukowa jest tu umiejętnie dawkowana. Nie jest jej ani za mało, ani za dużo. Opowiedziane historyjki są ciekawe. Mogą one stanowić punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat życia mieszkańców w różnych częściach Polski.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć