Warszawa

Mity greckie dla dzieci w obrazkach
PATRONAT CzasDzieci.pl

Mity greckie dla dzieci w obrazkach

Wyd.: NK
do 6 lat
ISBN: 978-83-10-13127-0

Jak wyglądał początek świata? Kto mieszkał na Olimpie, a kto trafiał do Hadesu? Dlaczego Zeus ukarał Prometeusza? Skąd wzięły się pory roku? Dlaczego ludzie doznają nieszczęść i smutków? Kim byli Dedal i Ikar? Jakie prace musiał wykonać Herakles?

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko poznało odpowiedzi na te i inne pytania, a przy tym dobrze się bawiło, to "Mity greckie dla dzieci w obrazkach" są pozycją dla ciebie. Ta niezwykła książka nie tylko stanowi wprowadzenie w świat mitów greckich, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia mitów, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską.

"Mity greckie dla dzieci w obrazkach" to znakomity prezent dla całej rodziny!

Kup teraz

Recenzje książki (Mity greckie dla dzieci w obrazkach)

Recenzja rodzica
Olimp rozrysowany

Nikola Kucharska - autorka książki zaproponowała przyjrzenie się kilku, najbardziej znanym  mitom greckim.
Wybrała: stworzenie świata i stopniowe pojawianie się bogów greckich, mit o Prometeuszu, historię o puszce Pandory, opowieść o Dedalu i Ikarze, a także o Demeter i Korze, a także wątek 12 prac Herkulesa. Mity te zostały streszczone na pierwszej stronie książki.
Kolejne kartki to już rozrysowane poszczególne scenki, stop klatki opisanych historii. Na rysunkach tych dzieje się bardzo dużo. Bohaterowie walczą, uciekaj, grają, a nawet niekiedy latają ... Występujące postacie są w staranny i przemyślany sposób naszkicowane (atrakcyjne zarówno pod względem sposobu użycia kreski, jak i koloru). Aby ułatwić czytelnikowi odbiór autorka umieściła na rysunku numerki wskazujące na chronologię narysowanych wydarzeń.
Rysunek przedstawiający Olimp jest szczególnie trafny. Wizualnie oddaje hierarchię i podział wpływów ustalony przez poszczególnych bogów między sobą. Są tu narysowani wszyscy najważniejsi bogowie i herosi, wraz z atrybutami. Nie tylko wszyscy są inni, ale i przeżywają całą gamę uczuć, co jest godne pochwały zważywszy na prostą formę (kreska) rysunku. Postacie mówią do nas (chmurki), gestykulują, zmienia im się mimika ... To z pewnością dodaje dramatyzmu opisywanym historiom.
W podobnym ujęciu do Olimpu przedstawiony jest też Hades. Nie tylko możemy poczuć klimat tego miejsca, ale i przeżyć lekki dreszczyk emocji. Kraina jest rzeczywiście sugestywna i oddziałuje na wyobraźnię młodego czytelnika.
Książka ta ma znaczne rozmiary (adekwatne do treści, bo przecież spotkanie z greckimi bogami to nie przelewki) Ma sztywne, mocne karki, łatwe do przeglądania nawet dla najmłodszych czytelników. Książka ta może służyć zarówno za powtórzenie, wizualne utrwalenie treści przeczytanych mitów, jak i może być zachętą do sięgnięcia do tego typu opowieści. Gorąco polecam.

Mama Hani i Zosi.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć