Warszawa

Koniberki

Koniberki

Wydawnictwo: Literówka
od 4 lat
ISBN: 978-83-944895-2-6 

Opis książki

Nic tak dobrze nie działa na dzieci, jak dobra baśń przed snem. Pod płaszczykiem przygód sympatycznych stworzeń z motylimi skrzydełkami, dzieci poznają jak odróżniać dobro od zła, czy rozsądek od głupoty. Zaletą opowieści jest mnogość postaci, co powoduje, że dziecko łatwo się indentyfikuje z wybranym bohaterem. Jest to książka o emocjach, uczuciach i codziennych sprawach dzisiejszych przedszkolaków. Autorka tworząc gromadę bohaterów m.in. Rubinka, Szafirka, Węgielka czy Serpentynkę, sportretowała nasze dzieci i ich sposób widzenia świata. To po prostu mądra i ciepła opowieść. 

 
Recenzenci o książce:
 
„Istotne jest, że mimo całej baśniowości przedstawionego tutaj świata książka ta opowiada przecież o jak najbardziej realnych problemach, z którymi dzieci nieuchronnie zetkną się w swoim życiu. Rodzice z pewnością więc docenią dydaktyczne przesłanie tych historyjek, w których zarazem nie ma niepotrzebnego moralizatorstwa.” Marcin Mroziuk, Wp.pl 
 
„Jest tu wszystko to, co tworzy, a przynajmniej powinno tworzyć świat dziecka.” Urszula Gurba, filolog włoski, nauczyciel, mama Basi, Ani i Martynki. /Rozwiń
 
„(…) Dziecko łatwo może identyfikować się z koniberkami ze względu na bogatą gamę charakterów i zachowań. (…) Należy podkreślić szczególny i rzadki walor książki Weroniki Szelęgiewicz – podawanie uzasadnień i motywacji. (…) To uroda tekstu sprawia przede wszystkim, że dziecko wchłania tekst wraz z jego przesłaniem, a „Koniberki” są niewątpliwie dobrą literaturą.” dr Irena Trzcieniecka-Schneider, dydaktyk filozofii i logiki, wykładowca (fragment obszernej recenzji). 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Koniberki

Koniberki, czyli książkowy debiut Weroniki Szelęgiewicz

Jeśli szukacie dla swoich pociech mądrych, zabawnych, przeuroczych opowieści, które kontynuują najlepsze baśni tradycje, sięgnijcie po „Koniberki” Weroniki Szelęgiewicz. Są „przeprzytulne”:... czytaj więcej »

Warto zobaczyć