Warszawa

Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta

Wydawnictwo: Egmont
od 8 do 12 lat
ISBN: 978-83-281-1458-6
tagi: święta zima 

Coraz bliżej święta! Hania Humorek robi dłuuugą listę gwiazdkowych prezentów, ale Smrodek, jej młodszy brat, marzy tylko o śniegu. Niestety w stanie Wirginia śnieg nie padał od ponad stu lat, więc jakie są szanse na to, że spadnie akurat teraz? Z pomocą Jacka Mroza – tajemniczego nowego listonosza – Hania robi wszystko, żeby święta okazały się świetne! Prawdziwie zimowa historia z cyklu o Hani Humorek i jej młodszym bracie, Smrodku. Ci, którzy znają już tę dwójkę, mogą być pewni, że będą nad książką trząść się ze śmiechu… jak karp w galarecie!

Kup teraz

Recenzje książki (Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta)

Recenzja nauczyciela
Czy śnieg może być prezentem?

Wydawałoby się, że śnieg, to niekoniecznie najlepszy pomysł na prezent Bożonarodzeniowy. Są jednak rejony świata, gdzie powinien spaść w tej porze roku, a nie było go od ponad stu lat.


Tak się dzieje w stanie Wirginia, gdzie Smrodek i Hania oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Jak to w zwyczaju bywa, tworzą listę prezentów. Smrodek wpisuje tam tylko jedno słowo – śnieg.


Seria Hania Humorek, jak zwykle nawiązuje do ochrony środowiska przyrodniczego Ziemi. W części zatytułowanej  Świetne święta, dzieci mogą dowiedzieć się jaką postać ma śnieg, oraz jak się obchodzi święta w różnych strefach klimatycznych. 
Smrodek ogarnięty pragnieniem pojawienia się śniegu szuka informacji związanych z zimą, przebiera się nawet na szkolne świąteczne przedstawienie za płatek śniegu. Wzbudza to konsternację wśród widzów oraz powszechną wesołość.


Pewnego wieczoru, w domu rodziny Smrodka, pojawia się nowy listonosz – Jacek Mróz, z którym chłopiec wiąże nadzieję na pojawienie się w miasteczku śniegu. Wkrótce również dzieci otrzymują prezent od tajemniczej osoby zwiastujący nadejście ochłodzenia. Czy spełni się marzenie chłopca?


Zabawna i ciekawa historia, do przeczytania w jeden zimowy wieczór. Zachęca do poznania pozostałych przygód ze wspomnianej serii. Tytuły możemy znaleźć bez problemu na wewnętrznej stronie okładki lub na karcie przedtytułowej książki.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć