Warszawa

Boże Narodzenie krowy Zosi

Boże Narodzenie krowy Zosi

Wydawnictwo: Muchomor
od 3 lat
PATRONAT
ISBN: 9788389774972

Opis książki

Druga część przygód krowy Zosi, bohaterki książki "Orkiestra krowy Zosi".

Krowa Zosia i jej orkiestra wybierają się do rodzinnego miasteczka Zosi świętować  Boże Narodzenie. Po drodze ich samochód  grzęźnie w śniegu. Na szczęście wkrótce nadjeżdża Pablo, sprzedawca zabawek. Zosia jest nim zachwycona!

Goeffrey de Pennart od  40 lat ilustruje książki dla dzieci. Wiele z nich wydano w języku greckim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, koreańskim, duńskim.  Autor jest powszechnie znany  we Francji a jego obrazki ilustrują nie tylko kolejne wydania książkowe, ale też pojawiają  się w prasie i kampaniach reklamowych.  Goeffrey de Pennart od lat mieszka na południu Francji, rzadko udziela wywiadów , rzadko daje się zaprosić na spotkanie autorskie.

 

Wydawnictwo Muchomor  pokazało polskim dzieciom  jedną z najbardziej znanych bohaterek Goeffrey’a de Pennart: krowę Zosię. Przedstawiliśmy ją w wydanej wiosną 2016 roku opowieści „Orkiestra Krowy Zosi” , teraz prezentujemy dalsze przygody muzykalnej krowy. Tym razem Zosia, utalentowana i znana pianistka, rusza z grupą przyjaciół samochodem do swojej rodzinnej wioski.


Autor o swoich książkach:

Jak powstają moje  książki? Zawsze zaczynam prace nad książka od napisania historii. Kiedy wydawnictwo ją zaakceptuje zabieram się do rysowania i to jest to, co lubię najbardziej. Wymyślam więc jak pociąć opowieść na obrazki , które stworzą później 40 stron książki. Najpierw rysuję kilkadziesiąt szkiców na jednej stronie  i układam je w rodzaj makiety. Potem rysuje poszczególne obrazki, skanuje i montuje w komputerze.


Ale czasem najpierw wymyślam postać, tak było z krową Zosią. Chciałem narysować krowę, a potem trzeba było stworzyć  do niej historię…

Jak dzielę książki? Na te które opowiadają o wilku i pozostałe

Imiona w książkach Postacie z moich książek noszą często imiona członków mojej rodziny np. Sophie to moja bratowa a Philippe mój brat.

Technika Ołówek, papier, akwarela a od jakiegoś czasu również Photoshop

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć