Warszawa

WYTWÓRNIK KALENDARZ 2017

WYTWÓRNIK KALENDARZ 2017

(Ilustr.)
(Ilustr.)
Wydawnictwo: Wytwórnia
od 5 do 12 lat

Opis książki

KALENDARZ ŚCIENNY I WYTWÓRNIK W JEDNYM.


Przed nami kolejny dzień, tydzień, miesiąc, rok. Trudno je uporządkować bez kalendarza. Bez informacji, że dziś jest poniedziałek. Bez zakreślania tych dni, w które zaczyna się podróż albo ktoś ważny ma urodziny. Bo kalendarz daje poczucie, że panujemy nad czymś, co płynie nieubłaganie, raz szybciej, raz wolniej, z czym ciągle się ścigamy – nad CZASEM. Ten kalendarz autorki zaprojektowały tak, by można go było tworzyć wraz z nimi. Można go powiesić na ścianie, ale można też w nim rysować, kreślić i rozwiązywać zadania. Zaznaczać każdy dzień w swój niepowtarzalny sposób. Szczęśliwego 2017 roku!

 

Wspieramy Polską Sekcję IBBY!

 

Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza tego kalendarza zostanie przekazana Polskiej Sekcji IBBY. To międzynarodowa organizacja, która w Polsce działa od 1973 roku. Jej głównym celem jest prowadzenie akcji związanych z upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie i współorganizowanie przedsięwzięć mogących rozwijać zainteresowanie literaturą dla dzieci i młodzieży wśród pedagogów, bibliotekarzy, pracowników nauki, krytyków literackich, a także rodziców. Polska Sekcja IBBY od wielu lat organizuje konkurs Książka Roku, którego jury literackie i graficzne nagradza najlepsze polskie książki dla dzieci i młodzieży.

 

 

Kalendarz zaprojektowały:
Monika Hanulak jest asystentką w Pracowni Ilustracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, projektowaniem książek. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, w tym: BolognaRagazzi Award, The Best Designed Books from all over The World, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Najpiękniejsza Książka Roku PTWK.

Grażka Lange jest grafikiem. Projektuje książki. Dla dzieci – i dla dorosłych też. Nawet encyklopedie i słowniki (te są najtrudniejsze). Od dziecka czyta książki. Kolekcjonuje książki. Kupuje książki w antykwariatach, na kiermaszach i pchlich targach. I jeszcze na dodatek uczy, jak je robić studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć