Warszawa

Chłopiec zwany Gwiazdką

Chłopiec zwany Gwiazdką

Wydawnictwo: Zysk i spółka
od 6 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-65521-64-4

Opis książki

Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż tę książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Jesteś wciąż z nami? To dobrze. (Elfy byłyby z ciebie dumne). W takim razie zaczynajmy…


Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą podróż.

 

 

Wiadomo od lat jak stary jest świat, że w wyobraźni małego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Utwierdza nas w tym Mikołaj – mały bohater tej jakże odległej od nas kulturowo opowieści z krainy białej jak mleko, tak od nas położonej daleko. Gdzie żyją sobie wygodnie elfy. Dzieci kochają te małe stworki, które nie zawsze są jak aniołki. Często są to potworki zdolne do najstraszniejszych posunięć.


Jak w każdej bajce trochę się śmiejemy, trochę płaczemy i boimy. Ale warto przez to przejść, aby się dowiedzieć, jak i skąd wziął się na świecie pierwszy Święty Mikołaj. Ten sam, na którego odwiedziny czekają dzieci na całym świecie. Czy tylko dzieci?
Ewa Chotomska, pisarka i scenarzystka

 

Ta książka potrafi zrobić z człowiekiem to, co ofiarowane przez dzieci najpiękniejsze skarby. Papierowy ludzik, kawałek słomki, dwa kasztany podarowane bez okazji. Noszę je w kieszeniach, bo potrafią ogrzać mnie nawet w najchłodniejsze dni.
Katarzyna Stoparczyk, Program 3 Polskiego Radia

 

Zabawna i wzruszająca opowieść o Świętym Mikołaju. Ho, ho, ho! Moje dzieci też były zachwycone.
Yann Martel, autor Życia Pi

 

Nowa świąteczna klasyka.
Simon Mayo, prezenter radia BBC

O autorze:
Matt Haig – wielokrotnie nagradzany autor powieści dla dzieci, otrzymał m.in. The Smarties Book Prize i The Blue Book Award. „The Guardian” nazwał jego twórczość „zabawną, mądrą i niezwykle uroczą”, a „The New York Times” ogłosił go „pisarzem o wielkim talencie”. Jego książkami zachwycili się m.in. Jeanette Winterson, Joanne Harris, Patrick Ness, Ian Rankin and SJ Watson.

Chris Mould – ilustrator książek dla dzieci, uhonorowany Nottingham Children’s Book Award. Jego prace wykorzystywane są również w telewizji (m.in. w Channel 4, BBC Children’s Television).

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Chłopiec zwany Gwiazdką

Chłopiec zwany Gwiazdką

Jeśli chcecie poznać PRAWDZIWĄ i FASCYNUJĄCĄ  historię Świętego Mikołaja to zachęcam do lektury niezwykłej książki  - Chłopiec zwany Gwiazdką Matta Haiga. Główny bohater... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć