Warszawa

Tata w sieci
PATRONAT CzasDzieci.pl

Tata w sieci

Wydawnictwo: Muchomor
od 3 lat
ISBN: 9788389774965

Tata pingwin jest zawsze w sieci. Rano czyta gazetę na swoim laptopie, sprawdza pogodę i odwiedza swoich 532 przyjaciół na Icebooku.  Prze resztę dnia jego syn i żona też nie mają z niego za wiele pożytku.  Pewnego dnia tatę spotyka nieszczęście: jego komputer nie może połączyć się z siecią !

 

Historia, która zdarzyła się w pewnej rodzinie pingwinów na Antarktydzie, dla wielu może brzmieć znajomo !

Kup teraz

Recenzje książki (Tata w sieci)

Recenzja bibliotekarza
Tata w sieci

Nie ma wątpliwości, że Internet stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia i jest oknem na świat. Dzięki niemu możemy pozyskiwać  informacje, komunikować się oraz porozumiewać się na duże odległości. Ale Internet często staje się również swoistą pułapką. Przekonał się o tym Tata pingwin – bohater znakomitej książki (nie tylko dla dzieci!) Tata w sieci Philippe’a de Kemmetera , który cały swój czas spędzał w wirtualnym świecie, całkowicie nie dostrzegając tego, co działo się w realu.  Wpatrzony w ekran laptopa stale sprawdzał pogodę, czytał wiadomości i odwiedzał na Icebooku znajomych, zupełnie nie zwracając przy tym uwagi na syna i żonę.


Wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy Tata pingwin nie mógł połączyć się z Internetem i w poszukiwaniu sieci, nie zwracając na nic uwagi, odpłynął na krze lodowej. I gdyby nie pomoc polarnego niedźwiedzia - realnego przyjaciela, nie wiadomo jak mogłaby skończyć się ta straszliwa przygoda. Dzięki niej Tata pingwin odkrył jednak, że świat „offline” jest dużo bardziej pasjonujący a laptop może służyć do całkiem innego surfowania….


Rewelacyjnym uzupełnieniem ciekawej historii są urocze, oryginalne i kolorowe ilustracje samego autora.


Polecam tę wspaniałą i pięknie wydaną książkę nie tylko najmłodszym czytelnikom. Jestem przekonana, że niejeden z dorosłych czytelników po lekturze książki dojdzie do wniosku, że jest związany z siecią bliżej niż myśli… A może to już siecioholizm?


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć