Warszawa

POPPINTROKOWIE. Opowiadania z magią i dreszczem
PATRONAT CzasDzieci.pl

POPPINTROKOWIE. Opowiadania z magią i dreszczem

od 9 lat
ISBN: 978-83-7672-448-5

Zbiór opowiadań skutecznie obrzydzający nocne spacerki po cmentarzu i wyśmiewanie się z niby to bezbronnych staruszków. Po jego przeczytaniu będziesz się BAĆ przejrzeć w zwykłej bombce czy zamachnąć się na brzęczącą muchę! A nuż w ten sposób uruchomisz machinę magicznych wydarzeń, tak jak bohaterowie tej książki.

 

Nie czytaj, jeśli jesteś bojkiem i nie masz co najmniej 9 lat.

Kup teraz

Recenzje książki (POPPINTROKOWIE. Opowiadania z magią i dreszczem)

Recenzja bibliotekarza
POPPINTROKOWIE. Opowiadania z magią i dreszczem

Książek Joanny Olech nie trzeba szczególnie rekomendować. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród młodych czytelników (i nie tylko!) olkuskiej Biblioteki i rzadko zalegają na bibliotecznych półkach.


Najnowsza książka Joanny Olech - „Poppintrokowie” to zbór REWELACYJNYCH opowiadań dla młodzieży, w mistrzowski sposób okraszonych szczyptą magii i grozy.  W ukazanych historiach nie brakuje wprawdzie paranormalnych zjawisk, trudnych do wyjaśnienia sytuacji, niezwykłych i zagadkowych przemian, ale jest też ogromna dawka humoru i, co najważniejsze, bardzo ważny przekaz dydaktyczny. Otóż, te znakomite opowiadania poruszają wiele problemów, z którymi zmagają się młodzi ludzie, a wśród nich, niestety wciąż aktualny problem okrucieństwa i przemocy stosowanej wśród rówieśników, tyranizowania, nękania, znęcania się czy stygmatyzowania.


Książka wciąga już od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Wartka fabuła, szybkie i zaskakujące zwroty akcji oraz potoczny język z elementami slangu młodzieżowego sprawiają, że książkę czyta się szybko i jednym tchem. Książka jest wprawdzie przeznaczona dla młodzieży, ale polecam ją również dorosłym czytelnikom, którzy chcieliby podpatrzeć jakimi prawami rządzi się świat nastolatków.


Na uwagę zasługują również znakomite czarno–biało-czerwone ilustracje Anny Wielbut, które znakomicie dopełniają te jakże mądre i wyjątkowe opowiadania.
Polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć