Warszawa

Przepyszne opowiadania. Przepisy Tappiego
PATRONAT CzasDzieci.pl

Przepyszne opowiadania. Przepisy Tappiego

od 4 lat

Wyjątkowy i oryginalny tytuł, który wzbogaci serię książek o sympatycznym wikinku Tappim i jego przyjaciołach. Książka składa się z 9 opowiadań, w których, za każdym razem pojawia się motyw jedzenia (gotowanie dla kogoś, wspólne gotowanie, zdrowe odżywianie się). Po każdym opowiadaniu znajduje się
przepis wraz z jasną instrukcją „krok po kroku”, jak daną potrawę przygotować. Wspólnie z Tappim dziecko będzie mogło ugotować między innymi sekretne ciasto Babci Tappiego, Naleśniki, po których nie burczy w brzuchu czy też Smoczą Jajecznicę.

 

Książka stanowi pyszne połączenie całkiem nowych opowiadań wraz z książką kucharską.

Kup teraz

Recenzje książki (Przepyszne opowiadania. Przepisy Tappiego)

Recenzja nauczyciela
Smaczne przygody wikinga Tappiego

Kontakt z książką, by był i zabawą i przeżyciem, do którego dziecko będzie chciało wracać, należy przedłużać oraz wspierać nie tylko oglądaniem ilustracji, ale różnorodnymi działaniami, na przykład muzycznymi, plastycznymi czy… kucharskimi. Ożywienie tekstu literackiego w podobny sposób umożliwia Marcin Mortka w swojej najnowszej książce dla najmłodszych Przepyszne opowiadania. Przepisy Tappiego.
Kolejna publikacja o Tappim to interesujący zbiór dziewięciu opowiadań, w których mieszkańcy Szepczącego Lasu zmagają się z kolejnymi problemami – organizują wyprawę ratunkową, walczą z wiatrem Wichrulcem, próbują rozwiązać problem słońca, które zaspało i narażają się Bagiennej Wiedźmie, ściągając na siebie jej wielki gniew. Czy będą w stanie pokonać je wszystkie, z pysznymi wypiekami Tappiego? Sięgnijcie po książkę i sprawdźcie sami.
Można by powiedzieć, że skoro to już 14 książka z serii, nic nas nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego - autor nieustannie zadziwia nowymi pomysłami, potwierdzając wielkość swojego talentu. Debiutujący czytelnik z chęcią zagłębi się w świat sympatycznych bohaterów, ponieważ ciekawa akcja nie pozwala oderwać się od lektury, a barwne opisy poruszają wyobraźnię. Przekaz jest czytelny, a dodatkowy walor stanowią pojawiające się w tekście wartości i normy, z którymi powinno zaznajamiać się dziecko w procesie formowania się jego osobowości. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność książki są również ujmujące, oddające treść ilustracje, kolejny raz wykonane ręką Marty Kurczewskiej.
Przepyszne opowiadania. Przepisy Tappiego to opowiadania i książka kucharska w jednym; publikacja i dla tych mniejszych, którym czytać trzeba i dla starszych, którzy dzięki dużej czcionce poradzą sobie z samodzielnym poznawaniem tekstu. Polecam i zapewniam, że autor przedstawił sprawdzony przepis na pyszną książkę.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć