Warszawa

Malwina Perry i klątwa szpetnego gołębia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Malwina Perry i klątwa szpetnego gołębia

od 9 lat

Malwina Perry nie rozumie, dlaczego rodzice nadali jej takie
osobliwe imię. Przypuszcza, że być może za karę, choć
w niczym nie zawiniła. Jej najlepsza przyjaciółka nosi jeszcze
dziwaczniejsze imię, którego się wstydzi i utrzymuje
w największej tajemnicy. Pewnego razu Malwina przypadkowo ją
zdradza, narażając się na gniew przyjaciółki. Ale na tym nie dość
kłopotów. W szkole podstawowej wszyscy się lubili i nie
rywalizowali ze sobą. Przejście do gimnazjum okazało się dużą
zmianą. Potworzyły się grupy i grupki, a Malwina została uznana
za dziwaczkę. Założenie kapeli Łyżki jedynie ugruntowało to
przekonanie. Do zespołu dołączyła dziewczyna, o którą Malwa
jest trochę zazdrosna, i chłopiec, który jej się podoba. Łyżki
planują koncert. Pech nie opuszcza jednak Malwy, bo spada na
nią klątwa Szpetnego Gołębia!

Kup teraz

Recenzje książki (Malwina Perry i klątwa szpetnego gołębia)

Klątwa Szeptanego Gołębia

Książka Pameli Butchart ,,Malwina Perry i klątwa Szpetnego Gołębia'' to opowieść o perypetiach tytułowej dwunastolatki, która na kartach pisanego w szafie (!) pamiętnika wprowadza młodych czytelników do swego świata szkolnych przeżyć, pierwszych zauroczeń czy też wzlotów i upadków w relacjach z rówieśnikami. Jednak, jak to w życiu nastolatek bywa, codzienność niesie ze sobą chwile pełne radości jak np. założenie kapeli i jej spektakularny sukces, ale także momenty rozczarowania czy smutku (posądzenie o kradzież łyżek ze szkolnej stołówki, wpadka w relacjach z najlepszą przyjaciółką, aukcja obrazu z jednorożcem).

 

Sposób, w jaki prowadzona jest narracja sprawia, że ma się wrażenie, że czyta się autentyczny pamiętnik nastolatki. Dzięki temu młodzi czytelnicy (sugerowany wiek 9+) mogą łatwo identyfikować się z jego autorką. Być może podczas lektury ,,Malwiny Perry i klątwy Szpetnego Gołębia'' doszukają się podobieństw do własnych przeżyć, a niektóre z opisanych przez tytułową bohaterkę perypetie skłonią do wspomnień z własnego szkolnego podwórka. Polecam zatem tę liczącą ponad 300 stron książkę wszystkim czytelniczkom, które same piszą pamiętniki oraz tym, które jeszcze nigdy nie prowadziły pamiętnikowych zapisków. Być może lektura ,,Malwiny Perry i klątwy Szpetnego Gołębia'' będzie inspiracją do założenia własnego pamiętnika lub początkiem na drodze do odkrywania przyjemności płynącej z czytania?

Recenzja bibliotekarza
Malwina Perry i klątwa Szeptanego Gołębia

Malwina Perry i klątwa Szpetnego Gołębia Pameli Butchart to znakomita propozycja dla młodzieży (nie tylko dla dziewczyn!). Książka, a właściwie pamiętnik, w przezabawny sposób ukazuje rzeczywistość widzianą oczami sympatycznej, dwunastoletniej Malwiny – uczennicy pierwszej klasy gimnazjum, która próbuje „odnaleźć się” w  nowej rzeczywistości.


Wspólnie z Malwą i jej przyjaciółką Kamą przeżyjemy moc pasjonujących przygód, m.in. związanych z założeniem kapeli Łyżki, ale będziemy też świadkami nieporadnych pierwszych miłości, nastoletniego buntu, budzącej się niezależności i nieumyślnego wyjawiania młodzieńczych sekretów. Dowiemy się również na czym polega klątwa Szpetnego Gołębia…


Odsyłam do lektury tej znakomitej książki, która w oryginalny i zabawny sposób ukazuje problemy związane z adolescencją, ale też pozwala podpatrzeć jakimi prawami rządzi się świat nastolatków. 


Wartka fabuła, szybkie, zaskakujące zwroty akcji oraz prosty język (slang młodzieżowy) sprawiają, że książka czyta się właściwie sama. Na uwagę zasługują również, dopełniające całości, oryginalne czarno-białe rysunki Gemmy Correll.


Gorąco polecam!


 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć