Warszawa

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewcznek
PATRONAT CzasDzieci.pl

O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewcznek

Wyd.: Wydawnictwo Dreams
ISBN: 978-83-63579-78-4

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki moment, w którym obserwując siebie, swoich rówieśników i otaczający świat, zaczyna zadawać pytania dotyczące życia, rodziny i płci. Ta bogato ilustrowana książeczka ma za zadanie pomóc nam – rodzicom, wychowawcom i nauczycielom przedszkolnym w wyjaśnieniu wielu istotnych zagadnień, uwzględniając przy tym wrażliwość i możliwości percepcyjne maluchów. Pomóżmy dzieciom odkryć w sobie niezmierzone pokłady miłości i czułości. Nauczmy je chronić własną intymność. Mówmy do nich prostym językiem o trudnych i ważnych sprawach.


Przekazujemy Wam tę książeczkę, życząc ciepłych, ciekawych i mądrych rozmów – autorka i wydawnictwo.

Kup teraz

Recenzje książki (O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewcznek)

Asia Olejarczyk, O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek

Książka Asi Olejarczyk O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to niezwykły poradnik, dla tych rodziców, którzy chcą porozmawiać z dziećmi na różne poważne (damsko – męskie) tematy, a równocześnie jest to ciekawa lektura dla najmłodszych czytelników, które chcą wiedzieć więcej.


Autorka w bardzo ciepły i przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia, iż każdy z nas jest inny. Bo są przecież i wysokie, i niskie dzieci, i jasno i ciemnowłose, i o brązowej jak czekoladka cerze, i o białej niczym śnieg karnacji … Każde jednak dziecko przychodzi na świat albo chłopcem, albo dziewczynką. Asia Olejarczyk cierpliwie i powoli wyjaśnia, kim jest kobieta, a kim mężczyzna. Pokazuje podobieństwa i różnice w ubiorze, zainteresowaniach, stylu bycia kobiet i mężczyzn. Mówi o czułości, ale i o bezpiecznym dotyku. Zwraca uwagę na granice i na normy: chodzimy ubrani, choć małe dzieci lubią brykać nago. O narodzinach dziecka opowiada, jak o malutkim ziarenku, które kiełkuje w brzuszku mamy. Jest ono ogromną radością rodziców i darem.


Książeczka jest bardzo radosna! Słowa autorki emanują pozytywną energią i zachwytem nad światem. O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek to baśniowa pod względem klimatu i realistyczna pod względem treści opowieść o różnicach między nami - ludźmi.


Niewątpliwym atutem tej pozycji literackiej są jej ilustracje wykonane przez Monikę Urbaniak. Są one bardzo kolorowe, interesujące, adekwatne do treści i co najważniejsze przyjazne dziecku. W książeczce nie ma treści czy rysunku nieodpowiedniego dla najmłodszych czytelników. Wszystko jest tu wyważone i stonowane. Książka jest bardzo starannie wydana. Ma twardą, miłą w dotyku okładkę.

 

Bardzo gorąco polecam mama Zosi i Hani


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć