Warszawa

Tappi. O tym, jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy małe smoki
PATRONAT CzasDzieci.pl

Tappi. O tym, jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy małe smoki

od 4 do 5 lat
ISBN: 9788379837588

Pewnego dnia w Szepczącym Lesie pojawiają się trzy małe smoki. Ich mama smoczyca pozostawia je pod opieką Markotki. Tappiemu nie do końca podoba się smocza opiekunka. Tylko co powinien zrobić ze swoimi podejrzeniami? Poszukać rady u Bollego, czy może porozmawiać z Dębem Starodziejem? O tym zdecyduje sam Czytelnik!

 

Seria „O tym, jak…” uczy dzieci kreatywności. To dziecko podejmuje decyzję odnośnie tego, co spotka Tappiego na kolejnych stronach książki.

Kup teraz

Recenzje książki (Tappi. O tym, jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy małe smoki)

Recenzja rodzica
O tym, jak w szepczącym Lesie zgubiły się trzy małe smoki

Za każdym razem jak idę do lasu na spacer z synami, wiem że będzie to dla nas wszystkich wspaniale spędzony czas. Uwielbiam słuchać śpiewu ptaków, czuć zapach żywicy i mchu, zbierać szyszki. Moje dzieci zawsze podglądają pracę mrówek. Podobno obserwacja własnie mrówek pobudza nasze półkule mózgowe. Autor serii książek Marcin Mortka zabiera wszystkie dzieci do pięknego lasu. Każda część opowiada o prześmiesznych przygodach Tappiego - jedynego w swoim rodzaju wikinga. W Szepczącym Lesie - trzynastej części mama smoczyca pozostawia swoje dzieci pod opieką Wiedźmy Markotki. Tappi podejmuje się odszukania smoków. Książka została podzielona na krótkie rozdziały. Kończąc każdy rozdział mamy możliwość wybrania dalszej drogi czytelniczej i odpowiedzi na postawioną zagadkę np. Jeśli chcesz, by Tappi sprawdził, co u Pasibrzucha, poszukaj strony 12. Nasze dzieci mają okazję być współautorami opowieści Tappiego.

 

Dzieciom na pewno spodobają się bohaterowie historyjek, którzy mają oryginalne imiona. Poznajemy Chichotka, Dęba Starodzieja, Ognisię, Gburka, Bollego, Brzuchacza i wielu innych. Na stronach serii pięknymi ilustracjami zachwyci nas Marta Kurczewska. Wszystkie zwierzęta idealnie odzwierciedlają te podpatrywane w prawdziwym lesie.

 

Trochę przypomina mi się gra planszowa. Nie jestem zaskoczona jak na ostatniej stronie czytam, że gra o Tappi już powstała.

 

Serdecznie polecam wszystkie tytuły serii nie tylko na wakacje.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć