Ponadczasowa książeczka, dzięki której nauka alfabetu staje się przyjemnością. Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry.
A było Atletą, ciężary nosiło…
B było Brzuchate, bo tak się roztyło…
C było Cieniutkie – trzy ćwierci do śmierci…
D było Dentystą, co w zębach nam wierci…
Zabawny wierszowany tekst i pomysłowe ilustracje wprowadzają dzieci w zadziwiający świat liter, w którym A jest tęgim atletą, L – nieustraszonym lotnikiem, a T – zapamiętałym tenisistą. Od A do Z to odświeżony edytorsko i wydany w formie tekturowej książeczki reprint znakomitej pozycji sprzed półwiecza, która wciąż błyszczy dowcipem i graficzną inwencją.
Janusz Minkiewicz (1914–1981) – pisarz, poeta, satyryk. Autor pierwszych polskich limeryków, twórca głośnych szopek politycznych. Legenda życia towarzyskiego powojennej Warszawy.
Bohdan Wróblewski (ur. w 1931) – grafik i ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczeń Jana Marcina Szancera. Jest autorem ilustracji do wielu książek dla dzieci i dorosłych.
Recenzje czytelników:
Litery ukryte w wesołych obrazkach to jest coś, co dziecięca wyobraźnia bardzo sobie ceni.
Blog Małe kruki
Dziecko, które choć raz zobaczy tego sprzedawcę wygiętego w S albo to T grające w tenisa, już nigdy nie zapomni kształtu tych liter! (...) „Od A do Z” nie tylko uczy alfabetu, ale także rozwija wyobraźnię wizualną dziecka: rozpoznawanie liter wpisanych w rysunki może być znakomitym punktem wyjścia do zabawy w wyszukiwanie kształtów liter w najbliższym otoczeniu. Spróbujcie - jeśli dobrze popatrzeć, litery są wszędzie!
Magazyn Bliżej Przedszkola
Wdzięczna jestem Wydawnictwu Dwie Siostry, że moje dzieci mogą poznać literki z książeczki, z której - będąc sama małą dziewczynką - uczyłam się alfabetu. Tzn. bawiłam się, ucząc, bo to przecież jedyna rozsądna droga dla pierwszej, gruntownej edukacji. Pozycja obowiązkowa w każdej dziecięcej biblioteczce.
Katarzyna Kubisiowska, „Mamo to ja”