Warszawa

Miłość

Miłość

Wyd.: Wydawnictwo Entliczek
od 3 lat
Ocena: 3.2/5 od 16 os.
ISBN: 978-83-63156-16-9
tagi: uczucia  emocje  rodzina 

Poetycka, pełna ciepłego humoru opowieść o miłości macierzyńskiej, z uroczymi ilustracjami autorstwa Pauline Martin.

 

Francuski bestseller przetłumaczony na 19 języków.

 

Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”, odpowiada mama i czule wylicza chwile spędzone razem, kiedy wszystko jest okazją do wyrażenia miłości. Każda rozkładówka przedstawia przeciwstawne sytuacje z codziennego życia rodziny i odkrywa prostą prawdę, że miłość mamy do dziecka jest bezwarunkowa. Ale największy sekret poznajemy na końcu.

 

Staranne wydanie, idealne na prezent z okazji narodzin dziecka, na Dzień Matki, Dzień Dziecka.

 

Astrid Desbordes - z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki dla dorosłych o tematyce religijnej i filozoficznej.

 

Pauline Martin - urodziła się w Paryżu w 1975 r. Graficzka i ilustratorka książek dla dzieci.

 

 

Kup teraz

Recenzje książki (Miłość)

Recenzja CzasDzieci.pl
Będziesz mnie kochać całe życie?

Miłość jest trudna. Zwłaszcza ta rodzicielska, która przyjmuje dziecko bezwarunkowo. Łatwo się w niej zatracić. Łatwo zawłaszczyć sobie nie swoją przestrzeń. Ciężko za to uznać dziecko za odrębną jednostkę.


Na czym polega mądra miłość? Przecież nie na uzależnianiu małego człowieka od siebie. Nie na  realizowaniu swoich oczekiwań i planów jego rękoma. O tym właśnie jest ta książka. O miłości, która jest zawsze żywa i obecna niezależnie od okoliczności. A jednocześnie pełna powietrza, oddechu i przestrzeni do samorealizacji. Tylko taka miłość daje wiarę we własne możliwości. Pozwala się rozwijać. Pomaga dziecku stać się dorosłym, dojrzałym i odpowiedzialnym człowiekiem. Takiej miłości trzeba się uczyć i przenosić ją na coraz większe obszary życia.


Ubrana w krótkie, proste zdania opowieść doskonale odpowiada na, kluczowe w książce, pytanie: „powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?”. Pozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zwłaszcza tych, którym z trudem przychodzi mówienie o uczuciach. Co ważne, tekst jedynie sygnalizuje treść, którą dowcipnie dopowiadają ilustracje Pauline Martin.


Książka jest bardzo spójna, konsekwentna graficznie. Nie przeszkadzają mi nawet spore dawki różu i błękitu, które zazwyczaj skutecznie psują mi odbiór.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć