Warszawa

Dlaczego żyrafa ma długą szyję?

Dlaczego żyrafa ma długą szyję?

Wyd.: Wydawnictwo Esprit
od 3 do 6 lat
ISBN: 978-83-65349-40-8
tagi: Bóg  religia 

Pan Bóg jest czasem dowcipny,
Każdy się przekona,
Bo stworzył żyrafę,
i ojca Leona.

Tylko Ktoś naprawdę niezwykły mógł stworzyć tak skomplikowany wszechświat pełen różnorodnych stworków. Takich jak choćby niezbyt mądry wielbłąd, szczery pies, tajemniczy kot, inteligentna świnia, zagadkowa żyrafa i… ojciec Leon Knabit. Ta książka to znakomita i pełna humoru opowieść dla dzieci o otaczającym nas świecie, którego zaskakujące piękno mogło narodzić się jedynie w głowie Kogoś bardzo mądrego. Kogoś takiego jak Pan Bóg.

Kup teraz

Recenzje książki (Dlaczego żyrafa ma długą szyję?)

Recenzja bibliotekarza
Dlaczego żyrafa ma długą szyję?

Nadzwyczajna książka „Dlaczego żyrafa ma długą szyję?”  o. Leona Knabita – jednego z najbardziej znanych benedyktynów w Polsce – w przepiękny i mądry sposób tłumaczy najmłodszym fenomen stworzenia przez Boga otaczającego nas świata, a przede wszystkim różnorodnego i zachwycającego królestwa zwierząt.

 

Ukazane w książce zwierzęta, opisane zostały niestereotypowo. Ze spostrzeżeń autora wynika, że wielbłąd nie jest zbyt mądry, pies nigdy nie patrzy na człowieka z pogardą, kot ma nieprzeniknione spojrzenie, krowa smutne, koń głębokie a świnka – chytre. W książce znajdziemy dużo więcej osobliwych ciekawostek o przedstawicielach świata fauny. Jakie jeszcze zwierzęta opisał w tej fascynującej książce o. Leon Knabit? Odsyłam do lektury tej wyjątkowej publikacji, która z ogromną empatią i czułością przenosi nas do świata istot, które jak widać nie do końca znamy, a które w pełni zasługują na nasz szacunek i naszą pomoc.

 

Na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki: twarde okładki oraz zachwycające, oryginalne, kolorowe ilustracje Hanny Lebek, które znakomicie dopełniają pasjonujące rozważania o. Knabita.

 

Gorąco polecam tę cudowną książkę czytelnikom w każdym wieku!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć