Warszawa

Tata

Tata

od 6 lat
ISBN: 978-83-63696-94-8
Tematyka: tata, dom, przygody

Opis książki

Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim!

 

Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć wojnę. Lekka i dowcipna opowieść o wyjątkowym tacie w niekonwencjonalny sposób docenia dziecięcą fantazję i bezwarunkową wiarę w rodzicielską doskonałość.

 

Tekst holenderskiego mistrza krótkich humorystycznych opowiadań o zwierzętach (znanych polskim czytelnikom z książek „Nie każdy umiał się przewrócić” i „Urodziny prawie wszystkich”) został zilustrowany przez Rotraut Susanne Berner – autorkę m.in. uwielbianej przez dzieci „Ulicy Czereśniowej”. Jej radosne ilustracje doskonale współgrają z opowieścią pełną pomysłowych metafor. 

 

Toon Tellegen (ur. 1941) – z wykształcenia lekarz, przez parę lat pracował w Kenii, po czym otworzył gabinet w Amsterdamie, gdzie mieszka do dziś. Jest uznanym holenderskim poetą, jednak, ku swemu zaskoczeniu, rozgłos zyskał jako pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Swymi historiami o zwierzętach, pierwotnie opowiadanymi córkom na dobranoc, Tellegen wykreował zupełnie nowy gatunek literacki. Stał się niezwykle popularny zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Od momentu gdy opublikował swój pierwszy zbiór opowiadań o zwierzętach w 1984 roku, zdobył wszystkie ważniejsze nagrody w kategorii literatury dziecięcej.

 

Rotraut Susanne Berner (ur. 1948) – jedna z najpopularniejszych i najwyżej cenionych niemieckich ilustratorek, graficzka, autorka książek obrazkowych dla dzieci i młodzieży. Zilustrowała około 80 tytułów, zaprojektowała ponad 800 okładek. Zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym specjalną nagrodę Deutscher Jugendliteraturpreis za całokształt twórczości. Trzykrotnie nominowano ją do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Jest autorką serii o ulicy Czereśniowej, która ukazała się w kilkunastu krajach.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Warto zobaczyć