Warszawa

Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką

Wydawnictwo: Egmont
od 8 do 12 lat
ISBN: 978-83-281-1413-5
tagi: przyjaźń  urodziny 

NOWA seria Megan McDonald dla młodszych czytelników! Czy Hania Humorek to prawdziwa przyjaciółka, czy wstrętna świnka? Zbliżają się urodziny Julki Wróbel. Julka ma nadzieję, że dostanie w prezencie żywą miniaturową świnkę. Już nie może się doczekać przyjęcia, na które zaprosiła Hanię Humorek i resztę przyjaciół. Ale Hania zachowała się jak wstrętna świnka i Julka cofa swoje zaproszenie. Co gorsza, przeszukała cały dom i nie znalazła ani śladu żywej świnki. Te urodziny zapowiadają się okropnie! Oto najnowsza książka Megan McDonald. Wielbiciele Hani Humorek będą szczęśliwi jak świnki w błocie! Tym razem wasza ulubiona trzecioklasistka występuje w zupełnie nowej serii dla dzieci, które niedawno nauczyły się czytać.

Kup teraz

Recenzje książki (Hania i Przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką)

Recenzja rodzica
Julka Wróbel i przygoda ze świnką

Julka Wróbel i przygoda ze świnką to jedna z książek z serii ‘’Hania Humorek i przyjaciele’’, której celem jest zachęcenie młodszych czytelników, zwłaszcza tych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli czytelniczą przygodę, do samodzielnej lektury. Bohaterami jej są postacie znane dzieciom z serii książek z Hanią Humorek w roli głównej. Tym razem przyjaciółka Hani, Julka Wróbel - wielka miłośniczka różowych świnek – marzy o tym, by w prezencie urodzinowym dostać prawdziwego, miniaturowego prosiaczka. Czy jej marzenie się spełni czy nie niech pozostanie tajemnicą, której rozwikłanie pozostawiam małym czytelnikom, zwłaszcza tym, którzy stawiają pierwsze kroki w  czytaniu.

 

Fabuła Julki Wróbel i przygody ze świnką bowiem oraz jej szata graficzna sprawiają, że mali czytelnicy, zwłaszcza czytelniczki, chętnie po nią sięgają. Przekonałam się o tym na własnej skórze, gdy trafiła ona w ręce mojej sześciolatki, która natychmiast zasiadła do samodzielnej lektury. Dzięki wciągającej akcji, zawartej w trzech rozdziałach na ponad 60 stronach, książkę czyta się szybko. Lekturę ułatwia także dość wyrazista czcionka, a barwne ilustracje motywują do czytania, co nie jest bez znaczenia, zwłaszcza gdy czytelnikami są dzieci u początku swej czytelniczej przygody. Polecam ją zatem wszystkim małym miłośnikom przygód Hani Humorek i jej przyjaciół, a także innym małym czytelnikom.

 

Do lektury Julki Wróbel i przygody ze świnką można zasiąść także w towarzystwie rodzica lub starszego rodzeństwa, bo przeżywane przez bohaterów przygody nadają się do rozmowy o świecie dziecięcych wrażeń i emocji. Ponadto towarzyszenie młodym czytelnikom w stawianiu ich pierwszych czytelniczych kroków jest także bezcennym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Może właśnie Julka Wróbel i jej przygody zachęcą młodych czytelników do doskonalenia nauki czytania?


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć