Warszawa

Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem
PATRONAT CzasDzieci.pl

Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem

Wyd.: Wydawnictwo GREG
ISBN: 978-83-7517-574-5

Psie troski Toma Justyniarskiego to pierwsza lektura szkolna wybrana głosami rodziców i nauczycieli. Zajęła pierwsze miejsca w rankingu TOP-10 rodziców i nauczycieli, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Autor książki, Tom Justyniarski, jest znanym działaczem na rzecz ochrony zwierząt i aktywnie walczy o poszanowanie ich praw. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami, ze szczególnym uwzględnieniem szerzenia tej idei wśród dzieci.

 

Książkę ilustrowała utalentowana graficzka – Anna Nalewajko.

 

Książka opowiada historię psa ze schroniska, bernardynki o imieniu Betty, która została zaadoptowana przez dziesięcioletniego Adasia. Jednak ciężkie doświadczenia z przeszłości psa sprawiły, że chłopcu nie było łatwo zdobyć jej zaufanie. Mimo to z czasem stali się największymi przyjaciółmi, a spotkanie z Betty ukształtowało całe życie Adasia.

 

Opowieść o Adasiu i Betty pokazuje dzieciom, że zwierzę nie jest rzeczą – ma uczucia, cierpi, smuci się, ale także czuje szczęście, potrafi kochać i odwzajemnić miłość człowieka. Można się z niej dowiedzieć, jak wielką wartością w życiu jest przyjaźń z wiernym, bezwarunkowo oddanym zwierzęciem, jakim jest pies.

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa GREG w czterech różnych edycjach:

- w wersji lekturowej, czarno-białej, z opracowaniem przeznaczonym dla uczniów i przygotowanym przez doświadczonego nauczyciela, w miękkiej i twardej oprawie

- w wersji kolorowej w miękkiej oprawie, bez opracowania

- w wersji kolorowej w twardej oprawie, bez opracowania, z audiobookiem czytanym przez znanego aktora Piotra Grabowskiego

Kup teraz

Recenzje książki (Psie troski - oprawa twarda z audiobookiem)

Recenzja bibliotekarza
Psie troski

Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” Toma Justyniarskiego to piękna, mądra, ciepła i wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni małego Adasia i Betty – psa rasy Bernardyn, który po traumatycznych przeżyciach i pobycie w schronisku, otoczony miłością i troskliwą opieką, w domu Adasia powoli odzyskuje zaufanie do ludzi i staje się jego najwierniejszym przyjacielem.


Ta przejmująca i niezwykła historia uczy również najmłodszych szacunku dla zwierząt, empatii i tolerancji (dla innych, mniejszych i słabszych), ale też ukazuje czym jest odpowiedzialność oraz bezinteresowna miłość i przyjaźń.


Oprócz pasjonującej opowieści na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki, a zwłaszcza zachwycające kolorowe ilustracje Anny Nalewajko, które znakomicie dopełniają całości i sprawiają, że lektura tej książki jest prawdziwą przyjemnością!


Do publikacji dołączony jest też audiobook, czytany przez znakomitego polskiego aktora - Piotra Grabowskiego oraz specjalnie skomponowana piosenka pt. "Radosne szczekanie", śpiewana przez Sławka Komudę.
Warto podkreślić, że książka zajęła I miejsce w rankingu TOP-10 Ministerstwa Edukacji Narodowej i jest to wybór jak najbardziej trafny i zasadny.


Polecam tę rewelacyjną publikację nie tylko najmłodszym czytelnikom, ale również wszystkim miłośników zwierząt!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć