Warszawa

Oro

Oro

Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-933758-2-0

Nagrody

Opis książki

Jeśli:

  • traktują cię jak dziecko
  • nie widzą w tobie człowieka
  • jesteś samotny
  • przestałeś wierzyć w miłość
  • nie masz rodziny, albo twoi bliscy to wilki
  • chcesz przeżyć coś niezwykłego – spotkaj się z Oro.

 

Lena nie jest zwyczajną nastolatką. Jest podopieczną domu dziecka i niestety każda rodzina zastępcza do której trafia, odsyła ją z powrotem. Nikt nie wie o tym, że Lena ma niezwykły dar. Potrafi rozmawiać z przedmiotami. Rozumie ich nastroje, wysłuchuje ich opowiadań, a nawet pomaga im w rozwiązywaniu dylematów. Kiedy kolejna rodzina zwraca Lenę do ośrodka, ta zupełnie zamyka się w sobie i traci ochotę na marzenia o szczęśliwym domu. Jednak pewnego dnia do drzwi ośrodka puka z pozoru zwyczajna para. Sympatyczna, nieco pulchna kobieta o uroczym uśmiechu i jej mąż Roman. Lena nie wie, że trafi do domu, w którym aż roi się od dziwnych adoptowanych dzieciaków, które w niestandardowy sposób odmienią jej życie. Są to malutki Oko, Iskra z ADHD, bystry Memory, zamknięty w sobie Arnold oraz dużych rozmiarów Cienka.

Lena musi pokonać w sobie uprzedzenia i lęki, aby życie w tak licznej rodzinie przestało ją przerażać. Nie jest to dla niej łatwe. Dzieciaki są pełne życia, wiążą ich bardzo silne relacje i wzajemnie pomagają sobie we wszystkim. Typowa, szczęśliwa i głośna rodzina.

Początkowo Lena się buntuje, bojąc się odrzucenia. Ba! Jest nawet pewna, że do tego dojdzie. I wtedy w szafie pojawia się Oro. Chłopak, którego tylko Lena widzi i słyszy. Chłopak, który zmieni jej życie, otworzy umysł, nauczy kochać innych i poukładać życie w jedną spójną całość.

Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam.
Tak działa tego rodzaju magia, która obywa się bez magii. Pojawia się dokładnie wtedy, gdy jest potrzebna. I zostaje jeszcze długo po tym, kiedy skończysz czytać tę książkę. Jest jak odbicie w lustrze, które zaczyna żyć własnym życiem.
Stań mu naprzeciw!

 

„O co cho? Czemu wszyscy oszaleli na temat tej książki? No to czytam…, a tu jesteśmy na golasa! Przestrzegam, to nie zawsze jest sexy widok!” – ARNOLD.

„Jak zamazać ry i wstawić ky, to w przodule jest OKO. I tak jest o wiele dobrzej” – OKO.

 

„Oro? Nie mam w bazie człowieka” – MEMORY.

„Moich rysunków do książki nie wzięli??? Bo jestem kobietą? Najbardziej podobała mi się bohaterka o imieniu Iskra: walczy ze swoimi wadami i zwycięża. Ma też wiele cech księżniczki i w następnej części powinna zamieszkać w pałacu i mieć swojego kucyka!!!!” – ISKRA.

 

„Jestem tylko epizodem?! No, nie… Dobra! Napiszę swoją historię, bo jak się pisze, że jestem gruba albo że zakochuję się jak głupia – to nie jest fajnie!!!„  – CIENKA.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć