Warszawa

Święty Franciszek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Święty Franciszek

od 5 do 10 lat
ISBN: 978-83-7516-882-2

Kolejna książeczka z serii Święci uśmiechnięci opowiada o Świętym Franciszku. Poznaj historię człowieka, który kochał Boga, ludzi i przyrodę. Już jako dziecko wsłuchiwał się w szum wody, śpiew ptaków i szelest wiatru. Kiedy dorósł, zgromadził wokół siebie ludzi zafascynowanych takim sposobem widzenia świata.

 

Czy wiesz, że to właśnie jemu zawdzięczamy przepiękną Pieśń słoneczną oraz tradycję szopki bożonarodzeniowej?

Kup teraz

Recenzje książki (Święty Franciszek)

Recenzja bibliotekarza
Święty Franciszek

Książka Święty Franciszek Elizy Piotrowskiej, to kolejna z serii ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI pasjonująca opowieść o jednej z najbardziej znanych i lubianych postaci w hagiografii chrześcijańskiej, a także patronie ekologów, zwierząt, miłośników i opiekunów zwierząt – świętym Franciszku z Asyżu.

 

W tej wspaniałej, wierszowanej książce Autorka w zabawny i przystępny dla dzieci sposób opisuje niezwykłą historię żołnierza i syna kupca, który mógł zostać prawą ręką króla... a stał się jednym z najbardziej kochanych świętych. Ta wyjątkowa książka w łatwy sposób ukazuje również dzieciom, że każdy może zostać świętym. Może być także znakomitą inspiracją dla najmłodszych w naśladowaniu życia świętego.

 

Zachwyca także szata graficzna tej wyjątkowej publikacji: twarde okładki oraz piękne, kolorowe ilustracje samej Autorki, które znakomicie dopełniają całości. Z kolei duże litery i  niewielka ilość tekstu na stronie sprawią, że dzieci bez problemu przeczytają samodzielnie tekst i odniosą czytelniczy sukces! Co więcej, najmłodsi mogą też sprawdzić swą wiedzę rozwiązując, znajdującą się na końcu książki, krzyżówkę!

 

Polecam tę szczególną książkę czytelnikom w każdym wieku i gratuluję pomysłu Wydawcy!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć