Warszawa

Apostołowie miłosierdzia
PATRONAT CzasDzieci.pl

Apostołowie miłosierdzia

od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-7516-926-3

Jezus często mówił, że Pan Bóg jest miłosierny. Zachęcał, byśmy i my byli miłosierni jedni dla drugich. Troje polskich świętych pamiętało o tym w sposób szczególny. Przypominali oni wszystkim, że Bóg jest dobry. Poznaj dzieje św. Faustyny Kowalskiej, św. brata Alberta Chmielowskiego i św. Jana Pawła II. Dowiedz się, jakimi byli dziećmi i kim stali się w dorosłym życiu.

Trzy opowieści z serii „Święci Uśmiechnięci”, zebrane w jednym tomie, to pożyteczna i przyjemna lektura dla dzieci i rodziców.
 

Kup teraz

Recenzje książki (Apostołowie miłosierdzia)

Recenzja bibliotekarza
Apostołowie miłosierdzia

Apostołowie miłosierdzia Elizy Piotrowskiej to mądra, ciepła, ale i zabawna książka, która w przystępny i ciekawy sposób  ukazuje życie i posługę trzech wielkich polskich świętych, a zarazem apostołów miłosierdzia – św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.

 

Z pełnych humoru wierszowanych opowieści mali czytelnicy dowiedzą się m.in. jakimi dziećmi byli święci, jakie były ich pasje i marzenia, jakich wyborów dokonywali i kim stali się w dorosłym życiu. Czytając te pasjonujące historie najmłodsi uświadomią sobie też bardzo ważne i uniwersalne prawdy, a mianowicie że każdy z nas powołany jest do świętości oraz, że każdy może zostać świętym, bez względu na to, skąd pochodzi i jaki zawód wykonuje!

 

Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna tej rewelacyjnej książki. Duża czcionka, niewielka ilość tekstu na stronie oraz oryginalne i piękne kolorowe ilustracje samej Autorki, znakomicie dopełniające opowiadane historie sprawiają, że czytanie tej niezwykłej książeczki będzie dla dziecka prawdziwą przyjemnością! A dodatkowo, na końcu książki czekają jeszcze na najmłodszych krzyżówki o świętych!

 

Polecam tę znakomitą książkę nie tylko dzieciom, ale czytelnikom w każdym wieku. Przecież każdy chce zostać świętym!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć