Warszawa

Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą

Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą

Wydawnictwo: Edgard
od 6 do 9 lat
tagi: ortografia  nauka  karty 

Nowość z edukacyjnej serii Kapitan Nauka! Tym razem Kapitan żegluje po morzu podchwytliwych słówek i unika raf błędnej pisowni. Dzięki fantastycznie zilustrowanym kartom obrazkowym ortografia sama wchodzi do główki!


Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, czyli uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.


Poradnik dla opiekunów „Karty obrazkowe Ortografia” (26 str.) prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.
Pakiet stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Kup teraz

Recenzje książki (Karty obrazkowe Ortografia z muchą i pietruchą)

Recenzja CzasDzieci.pl
Zagrajmy w ortografię

Kto powiedział, że nauka ortografii musi być nudna i żmudna? Na pewno nie wydawnictwo Edgard, które w trosce o małych poszukiwaczy wiedzy stworzyło serię Kapitan Nauka. Wszesnoszkolni  adepci sztuki pisania mają tym razem okazję  poznać „Ortografię z muchą i pietruchą”.


Sto dwustronnych, pięknie ilustrowanych przez Magdalenę Popovics kart dopełnia dziesięć fiszek, zawierających zasady ortograficzne zastosowania głosek ch, ó, u, ż, ż, rz oraz zmiękczeń, występujących w języku polskim. Dodatkową zaletą zestawu jest pomoc naukowa dla dorosłych w postaci „Poradnika dla opiekunów”. Ponad dwadzieścia propozycji gier i zabaw z użyciem kart, kompendium wiedzy o zasadach ortograficznych oraz gotowe przepisy na krótkie dyktanda, stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy szukają przygód nawet w prozaicznych czynnościach.


Estetyczne, cieszące oko ilustracje ułatwiają zapamiętywanie pisowni trudnych wyrazów, łącząc zdobywanie wiedzy  z zabawą. Ortografia jawi się jako dyscyplina naukowa, w której warto wystartować. Trudno nie docenić także przenośnej formy zestawu, który można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.  W szkole, w domu, w parku czy na wczasach pomoże ciekawie i owocnie spędzić czas.


Zachęcam do korzystania jednocześnie z „Ortografii z muchą i pietruchą” oraz „Ortografii z mrówką i borówką”. Każdy z kompletów zawiera, wzajemnie uzupełniające się, zasady pisowni przedstawionych wyżej głosek. Do zobaczenia po drugiej strony ortograficznego lustra!

 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć