Warszawa

Przedszkolny sen Marianki

Przedszkolny sen Marianki

Wyd.: Biuro Literackie
od 3 do 6 lat
ISBN: 978-83-65125-00-2

Przedszkolny sen Marianki to podróż po bogatej wyobraźni tytułowej bohaterki. Marianka, przejęta zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, przenosi się we śnie do pierwszej klasy, gdzie muzyki uczy kot Trzpiot, przyrody pająk Wodnik, geografii pies Fafik, a goryl Miki robi za "speca od gimnastyki". Bohaterowie snu małej Marianki mają dużo cech wspólnych z jej zabawkami, ale to zabawa nie tylko dla najmłodszych, bo kot instrumentalista gra Bacha, Beethovena i Haydna, a gad z opowieści przyrodnika "czyta teraz wyłącznie Gadamera". Podsiadło nie po raz pierwszy udowadnia, że jako poeta świetnie czuje język i potrafi się nim bawić, a historyjki brzmią wesoło za sprawą zręcznego rymowania.


Format: 205 x 287 mm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 76

Kup teraz

Recenzje książki (Przedszkolny sen Marianki)

Recenzja bibliotekarza
Przedszkolny sen Marianki

„Przedszkolny sen Marianki” Jacka Podsiadło – znakomitego polskiego pisarza,  dziennikarza i felietonisty,  to cudowna, fantastyczna, ciepła i mądra propozycja dla najmłodszych czytelników.


Wspólnie z tytułową Marianką, która niebawem ma rozpocząć edukację szkolną, dzieci wybiorą się w zachwycającą, (trochę z „przymrużeniem oka”), senną podróż do szkolnej ławy, gdzie pod okiem nietypowych nauczycieli: Poli – lalki z klocków Lego, kota Trzpiota, pająka Wodnika czy psa Fafika, jak na szkołę przystało, „zdobywać będą nowe wiadomości i umiejętności”, ale przede wszystkim przeżyją niesamowite i niezapomniane przygody!


Co więcej, kolejne rozdziały tej wyjątkowej i pasjonującej  książki w naturalny sposób wciągają dzieci (ale również dorosłych!) do znakomitej zabawy językiem i słowem. Dzięki zaś błyskotliwym rymom Mistrza poezji współczesnej, czytelnicy w każdym wieku będą z przyjemnością i z uśmiechem czytać tę zachwycającą i  urzekającą opowieść.


Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna książki: duży format przypominający szkolny dziennik, twarde okładki oraz zachwycające i oryginalne ilustracje Daniela de Latour, które znakomicie uzupełniają tę urokliwą i fantazyjną historię.


Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć