Warszawa

Czerwony kapturek

Czerwony kapturek

(Ilustr.)
Wydawnictwo: Brambla
PATRONAT
ISBN: 978-83-936180-6-4

Opis książki

Czerwony Kapturek to książeczka obrazkowa, która ma na celu zachęcić dziecko do budowania własnej opowieści na podstawie klasycznej bajki Charlesa Perrault. Opowiadanie pozwala dziecku na ciekawe eksperymenty z językiem i swobodną ekspresję swojej osobowości, natomiast zakotwiczenie opowieści w znanej bajce, daje małemu narratorowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Ta zabawa ze słowem jest jednym z najważniejszych elementów budowania kompetencji językowej i komunikacyjnej u przedszkolaków.

 

Książeczka została od początku zaprojektowana z myślą o dziecku – jest lekka, ma niewielki format, a papier o dużej gramaturze ułatwia przewracanie kartek. Ilustracje są całkowicie pozbawione tekstu, żeby nie rozpraszać uwagi dziecka podczas tworzenia opowieści. Dodatkowo, aby bardziej zaangażować dzieci w świat obrazu, na skrzydełku okładki umieszczono wiele szczegółów, które można zapamiętać i odszukać na ilustracjach.

 

Autorką ilustracji jest Izabela Dudzik, która umiejętnie buduje atmosferę magicznego lasu, gdzie wszystko może się zdarzyć. A w tej bajce naprawdę wszystko jest możliwe, bo tu dzieci same decydują o losach bohaterów. Nie zapomniano jednak o starszych czytelnikach – na końcu książki znalazła się tekstowa wersja Czerwonego Kapturka, którą napisał Marek Jagielski.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Czerwony kapturek

Książka nietypowa

Czerwony Kapturek okazał się być książką nietypową - Izabela Dudzik zaopatrzyła go bowiem w piękne ilustracje. Dzięki nim została zbudowana atmosfera lasu i przygód dziewczynki. Dlaczego... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć