Warszawa

Wielka księga zadań
PATRONAT CzasDzieci.pl

Wielka księga zadań

Wydawnictwo: Egmont
od 8 do 12 lat
ISBN: 978-83-281-0534-8
tagi: konie  łamigłówki 

Z tą książką nie będziesz się nudzić. Zapraszamy do wspaniałej zabawy!

 

Witamy w Szumińskich Łąkach! To właśnie tutaj spotkasz Hanię, Klarę i Paulinę oraz ich przyjaciół ze stajni. W Szumińskich Łąkach zawsze coś się dzieje – wiosną, latem, jesienią i zimą! Krótki kurs rysowania, kolorowanki, rebusy, krzyżówki – te i wiele innych zadań znajdziesz w Wielkiej księdze zadań poświęconej w całości konikom i kucykom.

 

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 205x295

 

seria: Koniki z Szumińskich Łąk

Kup teraz

Recenzje książki (Wielka księga zadań)

Recenzja bibliotekarza
Tworzenie własnego świata

Idealna pozycja dla tych, którzy zaprzyjaźnili się już wcześniej z sympatycznymi kucykami z Szumińskich Łąk i zachęta do zabawy z ludźmi lubiącymi zwierzęta. Połączenie nauki (książeczka prezentuje różny stopień trudności – od prostych zadań po skomplikowane krzyżówki) oraz „warsztatu plastycznego”. Bo przecież chyba nikt nie potrafi oprzeć się kolorowance, nieprawdaż?


A wszystko w formie zeszytu ćwiczeń będącego wyzwaniem. Można tutaj rysować, uzupełniać, dopisywać. Po prostu: tworzyć swój własny świat. Ułatwieniem dla mniejszych dzieci jest duży format i wyraziście przedstawione kontury postaci. Dla starszych – większa czcionka i wielozadaniowość publikacji.


Polecam.

Recenzja nauczyciela
Rozrywka dla miłośników koni

Ostatnimi czasy jestem pochłonięta książkami, w których to można znaleźć wiele dziecięcej rozrywki. Nie miałam jeszcze styczności z książką Wielka księga zadań - Koniki z Szumińskich łąk. Dlatego z wielką przyjemnością sprawdziłam jakość tejże pozycji.


Co znalazłam w środku... Cztery pory roku dzielą zadania tematycznie. Nie są one jednak tak proste, jak mogła by to sugerować okładka i fakt, iż przeznaczone są dla dzieci najmłodszych. Zadania są zróżnicowane, dzięki temu mogą z nich korzystać zupełne maluszki, jak i ich starsze rodzeństwo. Wykonywanie poszczególnych łamigłówek wymaga od dzieci myślenia, a rozwiązanie ich na pewno pozwoli na poczucie satysfakcji. Książka szczególnie zachwyci miłośników koni i kucyków gdyż cała powiązana jest z tymi właśnie milusińskimi.


Wybierając tę książkę rodzic może być pewien, że dziecko będzie rozwijać swój umysł i swoje umiejętności, a dodatkowo miło spędzi czas. Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć