Warszawa

Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację
PATRONAT CzasDzieci.pl

Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 4 do 7 lat
ISBN: 978-83-7915-104-2

Awantura w lesie! Wilk wyrzucił małego kruka i borsuka ze zbudowanego przez nich zamku. Tak się przy tym posprzeczali, że aż wilk spuścił kruczkowi lanie. Wilk jest duży i silny, dlatego zwierzątka nie potrafią same się przed nim obronić. Tym razem małemu krukowi nie pomagają nawet jego bezczelne powiedzonka. Cóż więc robić? Dzik twierdzi, że jest tylko jedno wyjście: trenować muskuły, nauczyć się boksować i oddać wilkowi. Lecz czy to dobry pomysł? A może wtedy będzie jeszcze gorzej?


Przeczytajcie, jak mały kruk dowiedział się, że najsilniejszy nie zawsze ma rację.

Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni.

 

Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!

 

Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka szyta

Kup teraz

Recenzje książki (Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację)

Recenzja bibliotekarza
Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta

Awantura w lesie… to do tej pory ósma część z serii pouczających historii m.in. o prawdzie, byciu grzecznym, pomaganiu innym, czy przyjaźni, których bohaterem jest mały kruk. Tym razem postanawia wcielić się w rycerza. Jak tu jednak się bawić, skoro zamek zostaje przejęty przez wilka pobierającego opłaty za wstęp, a w dodatku z obydwu stron padają obraźliwe inwektywy typu „ty mięczaku”, „gruby klopsie”, „skarżypyto”, „maminsynku”, „bufonie”? Nietrudno sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji zwierzęta sięgają po argument siły. Zgodnie z pomysłem misia Edzia: „Gdzie słowa brakuje, tam pięść skutkuje”. Regularną walkę, w której oczywiście przewagę zdobywa wilk, przerywa dopiero pani borsukowa. Do tej historii doskonale pasuje powszechnie znane przysłowie: „Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta”, bowiem podczas bójki w zamku zaczęły się bawić inne zwierzęta. Nele Moost w zabawny i obrazowy sposób, a przy tym bez zbędnej nuty moralizatorstwa pokazała, że rzeczywiście rozwiązania siłowe nie są wyjściem z sytuacji, a „najsilniejszy nie zawsze ma rację”. Czytając tę historię z dzieckiem dajemy mu okazję do nauki właściwych zachowań, budowania poprawnych relacji międzyludzkich. Poza tym książka ma wyjątkowo ciekawe ilustracje, pełne rozrysowanych szczegółów, kolorów i zabawnych podpisów. Polecam.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć