Warszawa

Teoria pana Alberta
PATRONAT CzasDzieci.pl

Teoria pana Alberta

Wydawnictwo: Egmont
od 5 do 7 lat
ISBN: 978-83-237-7125-8

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów.

 

Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.

Kup teraz

Recenzje książki (Teoria pana Alberta)

Recenzja nauczyciela
O sprawach znanych i ważnych

Teoria pana Alberta Anny Czerwińskiej – Rydel to książka, która zapoznaje  dzieci z wybitnym naukowcem Albertem Einsteinem i jego osiągnięciami. Utwór ten pokazuje cały przebieg życia odkrywcy, od jego najmłodszych lat aż po starość, uświadamiając dzieciom, że każdy może mieć inne zainteresowania i każdy może zostać znaną i ważną osobą w dziejach ludzkości.

 

To książka dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Znajdują się tutaj także liczne ćwiczenia głoskowania i sylabizacji poszczególnych wyrazów. Na pochwałę zasługuje pomysł z zamieszczeniem naklejek na końcu publikacji, które mogą być nagrodą dla dziecka za przeczytanie tej pozycji. Ciekawym rozwiązaniem jest również dyplom dla dziecka za przeczytanie, być może jego pierwszej w życiu, książki. Spodobała mi się również szata graficzna tegoż dzieła, która nie jest wyidealizowana i idealnie dopełnia treść opowiadania.

 

Warto mieć w swoim domu literaturę dziecięcą, która zapoznaje nasze pociechy
z osobami, które należą już do historii, ale ich teorie, wynalazki, poglądy
i eksperymenty są wciąż żywe.

Recenzja nauczyciela
Opowieść o szalonym naukowcu dla początkujących czytelników

Anna Czerwińska – Rydel wpadła na genialny pomysł, by w ramach serii "Czytam sobie" zapoznać młodych adeptów czytania z postacią wybitnego, szalonego naukowca. Teoria pana Alberta w prosty i wymowny sposób obrazuje sylwetkę Einsteina. Autorka z gracją kreśli kolejne zdania historii. „Albert lubi zabawy kolorowymi klockami z drewna. Zbiera kamyki. Z kranu kapie woda… Jak to jest? To zastanawia Alberta.” Moja pięcioletnia córka wysłuchała najpierw tej opowieści, a potem chciała jej słuchać jeszcze raz i jeszcze raz.

 

Natomiast uczniowie w szkole- sześciolatkowie w klasie pierwszej byli zachwyceni, że książka ta stała się pretekstem do "Dnia Zastanawiania się". Pewnego dnia po przeczytaniu tej powiastki, postanowiliśmy zadawać pytania i starać się na nie odpowiedzieć- jak prawdziwi naukowcy. Gorąco polecam zarówno jako doskonały tekst do samodzielnego czytania przez początkujących czytelników, jak i pretekst do zapoznania z życiem i nauką Einsteina.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć