Książki dla dzieci » MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Wydawnictwo: Egmont
Wiek dziecka: od 7 do 14 lat
Ocena: 4.8/5 od 8 os.
ISBN: 978-83-281-0368-9
tagi: sport  biografia  marzenia 

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i anegdot z życia Messiego, a także fantastyczne zdjęcia, łamigłówki i grafiki ilustrujące najważniejsze gole strzelone przez mistrza.

 

To także książka o niespotykanym talencie i wielkiej skromności. O tym, że nic nie przychodzi łatwo. Wreszcie – o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest dzieciom i młodzieży, bowiem przywraca wiarę w siebie i uskrzydla. MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem jest uniwersalną opowieścią o chłopcu, który ani przez chwilę nie wahał się, co jest dla niego ważne. Współczesna bajka, w której wszystko wydarzyło się naprawdę.

 

Miał dziewięć lat, kiedy wybił szybę w łazience, żeby zdążyć na mecz. Dziesięć – kiedy przestał rosnąć. Trzynaście – gdy opuścił rodzinny dom i zamieszkał na innym kontynencie. Dziś jest podziwiany przez miliony ludzi na całym świecie.

 

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej, a Ty nie możesz się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę. Jeżeli Ty jesteś fanem piłki nożnej i chciałbyś przekazać tę pasję swojemu dziecku, masz wspaniały prezent.

KUP TERAZ

Recenzje książki (MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem)

Recenzja rodzica
„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”

Kiedy pytam kolegów mojego syna o ich piłkarskich idoli to zawsze wymieniają nazwisko Messi. Ten niezwykle uzdolniony piłkarz skradł serca milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że młodzi chłopcy marzą, by grać tak jak Leo i godzinami mogą opowiadać o akcjach z jego udziałem. Naprzeciw ich oczekiwaniom została wydana książka pt. „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, która opisuje wyjątkową biografię Messiego. To prawdziwa gratka dla kibiców piłki nożnej.

 

Ta bogato ilustrowana książka podzielona jest na pięć części, z których każda opisuje jakąś część życia naszego bohatera. Na początku czytelnicy mogą zapoznać się z najważniejszymi faktami i ciekawostkami dotyczącymi Argentyny – kraju, w którym urodził się nasz idol. To właśnie tam zaczęła się przygoda z piłką nożną. Mały Leo już od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłym talentem, grając na podwórku z kolegami. Jego zdolności były tak duże, że jego babcia Celia zapisała go do pierwszego klubu. To była bardzo dobra decyzja, która miała wpływ na jego dalsze życie. Jednak początki nie były łatwe. Chłopiec, który charakteryzował się niskim wzrostem na każdym kroku musiał udowadniać swoją wartość. Był wyśmiewany i przezywany. Ale do czasu. Gdy pojawiał się na boisku i dawał popis swoich umiejętności wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Starsi i wyżsi zawodnicy nie radzili sobie z tym małym chłopcem, dlatego często go faulowali. To dla Leo była prawdziwa szkoła życia i lekcja wytrwałości i determinacji.

 

Wieść o małym, ale bardzo uzdolnionym piłkarzu z Argentyny szybko rozeszła się wśród trenerów i tak nasz bohater trafił do pierwszego klubu. Jego kariera szybko się rozwijała i mały piłkarz piął się w górę. Jednak jego rodziców niepokoił fakt, że ich syn nie rośnie i jak się później okazało był to objaw choroby. Nie przeszkodziło to Messiemu w walce o marzenia i codziennie zastrzyki z hormonami pomogły w osiągnięciu celu.

 

Przełomem okazały się testy kwalifikujące do słynnej FC Barcelony. Chłopak tak zachwycił trenerów, że przyjęli go do swojego klubu, zapewnili miejsce w szkole i sfinansowali drogą terapię hormonalną. Była to wielka szansa dla Messiego i jak się później okaże wykorzystał ją w stu procentach. Mimo, że w wieku 13 lat Leo przeprowadził się na inny kontynent i musiał mieszkać z dala od rodziny każdego dnia udowadniał, że piłka nożna jest mu przeznaczona.

 

Dalsze losy Messiego to świadectwo ogromnej pracy piłkarza, wyjątkowej skromności i mierzenia się z przeciwnościami losu. Bywało różnie, ale ten niesamowity piłkarz za każdym razem udowadniał, że nie liczy się wzrost, ale umiejętności. Osiągnął tak wiele. Został najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony, gra w reprezentacji Argentyny, jest mistrzem olimpijskim z 2008 roku, laureatem trzech Złotych Piłek, Królem Strzelców i rekordzistą w wielu kategoriach. Tych tytułów jest mnóstwo i można by je wymieniać bez końca. Ale najważniejsze to fakt, że Messi jest przykładem skromności i walki z przeciwnościami. Jego ciężka praca przyniosła efekty i zaprowadziła go na piłkarski szczyt. Jednak jego życie pokazuje także jak dobrym jest człowiekiem i jak wielkie znaczenie odegrała w jego życiu rodzina.

 

Biografia Leo Messiego to bardzo ciekawe spotkanie z piłkarzem, który może być wzorem dla innych. Każdy kibic znajdzie w tej książce mnóstwo ciekawych informacji i ciekawostek. Nie brakuje też zdjęć, pokazujących ważne chwile w życiu Messiego. Ta pozycja jest tak barwna i interesująca, że została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2014 w konkursie „Przecinek i Kropka”. I mogę przyznać, że w pełni na nią zasłużyła.

 

Mama Ania

http://nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Jak sprawić, aby dziecko było dwujęzyczne?

Książka: Mama i Franco – nauka języka obcego od urodzenia
Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Sympatyczna banda kanałowych gryzoni walczy o terytorium

Książka: Szczurki nie dają się wygryźć
O rycerzach (prawie) wszystko
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

O rycerzach (prawie) wszystko

Książka: Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Straaaszna historia
REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

REWELACYJNY i PRZEZABAWNY komiks znakomitego

Książka: Strzeżcie się, smoki!
Przezabawna historia dla całej rodziny
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Przezabawna historia dla całej rodziny

Książka: Pompon w rodzinie Fisiów
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Ada Judytka i zaginiony tałes

Ada Judytka i zaginiony tałes

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Serce Neftydy

Serce Neftydy

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
Książka do zrobienia

Książka do zrobienia

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books
Rok przyznania: 2017
Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Biały Teatr panny Nehemias

Biały Teatr panny Nehemias

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019