Warszawa

Kosmonautka

Kosmonautka

od 3 lat
ISBN: 978-83-937988-1-0

Nagrody

Opis książki

Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka).

 

Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość! Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą i są zgodne z zasadami języka polskiego.

Książka dla dzieci w wieku 3+ (3-103!)
Oprawa twarda

28 stron

 

O serii PILOTKA

 

Wspierajmy przyszłe mamy i ojców w odnalezieniu się w innej perspektywie. Dlatego w naszych książkach Mamy pracują, i to nie byle gdzie. Zdobywają kosmos, są prezeskami i pastorkami, ale są też – albo przede wszystkim – Mamami! Dlatego nasze małe czytelniczki i czytelnicy od małego oswajają się z możliwościami sięgnięcia gwiazd. Zapraszamy!

To książki wzmacniające rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw zmianom społecznym i językowym, z drugiej pokazują dzieciom, że kosmonauta czy architekt może też być kobietą. Warto przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących kobiet. Warto też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami! Jednoznacznie pozytywny przekaz!


Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko dzieci. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

W serii planowane jest wydanie 4 tomów, każdy prezentujący 12 profesji.

I tom "Kosmonautka": 8 marca 2014
II tom "Strażaczka": w przygotowaniu

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć