Warszawa

Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita
PATRONAT CzasDzieci.pl

Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita

od 8 lat
KLASYKA

Nagrody

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Wyróżnienie literackie
Rok przyznania: 2012

Czy Daniel Gabriel Fahrenheit lubił chodzić do szkoły? Jaka klątwa wisiała nad jego rodziną? Dlaczego uciekł z domu i kto wysłał za nim list gończy? Gdzie nauczył się wytwarzać szklane rurki i konstruować barometry? Kim byli Konkordia i „Pozłacany chłopek”? W jakiej temperaturze gotuje się woda w skali Fahrenheita?

 

Te i wiele innych fascynujących wiadomości o Danielu Gabrielu Fahrenheicie – gdańskim uczonym, wynalazcy termometru rtęciowego i nowej skali temperatur, znajdziesz w czwartej części serii MISTRZOWIE WYOBRAŹNI.


Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książeczkę, gdzie znajdziecie wiele cennych informacji o czasach, w których żył Daniel Gabriel, najważniejszych odkryciach Fahrenheita, Celsjusza i Kelvina, a w Dodatku Młodego Naukowca opisy eksperymentów z temperaturą do samodzielnego wykonania w domu.

 

 

Seria MISTRZOWIE WYOBRAŹNI przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

 

Seria: Mistrzowie wyobraźni
Czyta: Adam Ferency
Muzyka: Maciej Mulawa
Projekt graficzny: Grażka Lange
Format: 2 CD audio + książeczka
Czas trwania: 80 minut

 

Kup teraz

Recenzje książki (Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita)

Recenzja bibliotekarza
Przewodnik po zagadkach fizyki

Audiobook Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita Anny Czerwińskiej-Rydel to niezwykle interesująca publikacja nie tylko dla osób pasjonujących się zjawiskami fizycznymi, ale dzięki przystępnemu stylowi przeznaczona jest też dla szerokiego grona czytelników.


W czasie słuchania czytanej przez Adama Ferencego rewelacyjnej książki dowiemy się m.in., kim był Daniel Gabriel Fahrenheit, skąd pochodził, co wynalazł, czym się pasjonował, a także poznamy wiele interesujących ciekawostek z dziedziny fizyki, np. w jakiej temperaturze (w skali Farenheita) gotuje się woda.


Oprócz 2 płyt CD w skład publikacji wchodzi również niewielka książeczka, w której znajdziemy sporo przydatnych informacji o Celsjuszu i Kelvinie, o dokonaniach Farenheita, a także słowniczek pojęć związanych z fizyką oraz przykłady eksperymentów z temperaturą, które z powodzeniem można przeprowadzić w domu.


Polecam tę znakomitą publikację rodzicom, którzy pragną zainteresować swoje pociechy fascynującym światem zjawisk fizycznych, ale również pragną zachęcić dzieci do odkrywania świata i do wzbogacania swojej wiedzy.


Bez wątpienia każdy, kto zapozna się z tą wspaniałą książką, przekona się na własnej skórze, jak fascynująca potrafi być nauka!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć