Warszawa

Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita

Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita

od 8 lat
PATRONAT
KLASYKA

Nagrody

Opis książki

Czy Daniel Gabriel Fahrenheit lubił chodzić do szkoły? Jaka klątwa wisiała nad jego rodziną? Dlaczego uciekł z domu i kto wysłał za nim list gończy? Gdzie nauczył się wytwarzać szklane rurki i konstruować barometry? Kim byli Konkordia i „Pozłacany chłopek”? W jakiej temperaturze gotuje się woda w skali Fahrenheita?

 

Te i wiele innych fascynujących wiadomości o Danielu Gabrielu Fahrenheicie – gdańskim uczonym, wynalazcy termometru rtęciowego i nowej skali temperatur, znajdziesz w czwartej części serii MISTRZOWIE WYOBRAŹNI.


Publikacja zawiera 2 CD audio oraz książeczkę, gdzie znajdziecie wiele cennych informacji o czasach, w których żył Daniel Gabriel, najważniejszych odkryciach Fahrenheita, Celsjusza i Kelvina, a w Dodatku Młodego Naukowca opisy eksperymentów z temperaturą do samodzielnego wykonania w domu.

 

 

Seria MISTRZOWIE WYOBRAŹNI przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

 

Seria: Mistrzowie wyobraźni
Czyta: Adam Ferency
Muzyka: Maciej Mulawa
Projekt graficzny: Grażka Lange
Format: 2 CD audio + książeczka
Czas trwania: 80 minut

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita

Przewodnik po zagadkach fizyki

Audiobook Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita Anny Czerwińskiej-Rydel to niezwykle interesująca publikacja nie tylko dla osób pasjonujących się zjawiskami fizycznymi, ale dzięki przystępnemu... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć