Warszawa

Mikrulki

Mikrulki

od 5 do 9 lat
ISBN: 978-83-7942-129-9

Opis książki

Nakładem wydawnictwa NovaeRes właśnie ukazała się wyjątkowa książka dla dzieci Mikrulki. Jej autorką jest debiutująca bajkopisarka Asia Olejarczyk, która poprzez zabawę słowem i perspektywą stworzyła unikatową propozycję dla młodych czytelników uzupełnioną przez ręcznie wykonane ilustracje Kamili Strzeszewskiej.

 

Mikrulki to opowieść o wędrówce miniaturowych stworków spod podłogi przez pokój, który niespodziewanie staje się miejscem fascynujących przygód. Przez cały czas bohaterom przygląda się tajemniczy Ludzik Chodzący Po Suficie.

 

Mikrulki to propozycja dla tych, którzy na rynku literatury dziecięcej poszukują książki oryginalnej, wyrafinowanej, ale jednocześnie zabawnej, dostosowanej do wrażliwości dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ujmującej i wciągającej tak, że młody czytelnik nie będzie chciał rozstać się z jej bohaterami i ich przygodami. Dla dzieci najważniejsze są postaci Mikrulków - barwne, zróżnicowane, z charakterystycznymi stylami wypowiedzi. Nowatorskie postacie oraz barwna historia osadzona w z pozoru zwyczajnym pokoju ukazuje dzieciom to, co znane i oswaja z tym, co mniej znane.

 

Przygody bohaterów ukazane są z dwóch perspektyw - podłogi i sufitu - przez co uczą dystansu do swoich słabości i napotykanych problemów. Książka jest bogato ilustrowana, a ilustracje wykonane zostały przez młodą malarkę na co dzień pracującą z dziećmi. Kamila Strzeszewska wszystkie ilustracje wykonała ręcznie, co stanowi rzadkość na rynku literatury. Propozycję uzupełniają kolorowanki, łamigłówki, filmy i słuchowiska dostępne bezpłatnie na stronie www.mikrulki.pl.

 

format: 210 x 135 mm

oprawa: twarda, kolorowe ilustracje

liczba stron: 68

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Przygody bohaterów książki "Mikrulki" dzieją się w miejscu, który każde dziecko zna - w pokoju, jakich wiele w naszych domach. Magiczność tego miejsca rozpoczyna się w momencie, gdy autorka Asia Olejarczyk słowem uruchamia dziecięcą wyobraźnię, przenosząc czytelnika w tajemniczy świat Mikrulków. Tę dziecięcą wyobraźnię wspierają ilustracje o pięknych, intensywnych, baśniowych kolorach autorstwa Kamili Strzeszewskiej. Mikrulki - ludziki o odrębnych, mocno zarysowanych osobowościach, uczą się współdziałania i wspierają się w przezwyciężaniu trudności, które napotykają podczas poznawania i zdobywania nieznanego im świata. Trafne konkluzje, mądre prowadzenie dialogów, tajemnicza treść i humor, to niezaprzeczalne atuty tej wyjątkowej książki.

dodany: 2014-03-21 12:00:05, przez: ANNA

Warto zobaczyć