Warszawa

Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica"

Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica"

Wydawnictwo: Egmont
od 5 do 7 lat
PATRONAT
ISBN: 9788323771197

Opis książki

Czytam sobie FAKTY, dlaczego warto?! 

Bo czytanie może być przygodą


Nie jest łatwo pozyskać dziś przychylność czytelnika. Najbardziej wymagający, ale i najwdzięczniejszy jest najmłodszy odbiorca. To właśnie z myślą o nim Edukacyjny Egmont przygotował nową kolekcję książek pod wspólnym hasłem Fakty, będącą kontynuacją serii Czytam Sobie. Cykl rozpoczyna tryptyk historii poświęconych wielkim wydarzeniom i odkryciom XX wieku. Znajdziemy tu opowieść o wyprawie na biegun, historię rejsu Titanica i opis pierwszej wyprawy ludzi na Księżyc.
  
Każda z książek w serii wydana jest atrakcyjnie. Szata graficzna opracowana przez najlepszych ilustratorów (Ewę Poklewską-Koziełło, Joannę Rusinek i Tomka Kozłowskiego) sprawia, że po opowieści z kręgu Faktów sięga się z przyjemnością. Ilustracje są na wysokim poziomie artystycznym, przejrzyste ale unikające naiwności. Styl i kreska ilustratorów są zindywidualizowane a do tego umiejętnie dopasowane do rangi tematów. W Wyprawie na biegun poprzez rysunki zaznaczone są niezbędne dla całej historii realia – obraz bazy, widok bieguna, psy zaprzęgowe i „eleganckie” pingwiny. W Historii pewnego statku ilustracje oddają wygląd zewnętrzny Titanica, ale i jego bogato wyposażone wnętrze, łącznie z przekrojem statku. Z kolei Apollo 11 opatrzony został ilustracjami przypominającymi zdjęcia, dokumenty czy związane z astronautyką rysunki techniczne, bo i sama książka skierowana jest do już nieco bardziej wprawnych czytelników.


Piękne i zabawne niekiedy ilustracje to jednak dopiero początek zalet każdego tomu Faktów. Istotna jest też wartość poznawcza prezentowanych dzieciom historii. Przy panującej obecnie tendencji na nieczytanie kolekcja Faktów ma szanse przyczynić się do tego, by dziecko czytało z zainteresowaniem i chciało sięgnąć po kolejne pozycje. Pozostaje mieć nadzieję, że mali amatorzy Faktów odkryją w sobie tę pasję, wyrastając z czasem na mądrych i zaangażowanych - dorosłych już – czytelników.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica"

Literacki rejs na Titanicu

Książka to lek na nudę, samotność czy kiepski dzień, a samo czytanie można określić mianem magicznej zabawy. Z tego względu od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dziecku miłość do... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Pięknie wydana i ciekawie napisana

Historia pewnego statku to książeczka do nauki czytania z serii "Czytam sobie. Poziom 2", którą uważam za niezwykle udaną. Mój synek czyta samodzielnie już kolejną... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć