Warszawa

Akademia Mądrego Dziecka. Seria Przez dziurkę
PATRONAT CzasDzieci.pl

Akademia Mądrego Dziecka. Seria Przez dziurkę

Wydawnictwo: Egmont
od 4 do 5 lat

EGMONT Edukacyjny:

Ale kosmos!
Daj nura!
Pogoń stracha!

 

Dzieci zawsze znajdą dziurę w całym. Seria „Przez dziurkę” to interaktywne kolorowanki z dziurkami w stronicach i pacynkami na palce do samodzielnego wykonania. Rysuj, maluj, stempluj, maż palcami, gąbką i czym tylko chcesz… wycinaj i baw się do woli! Wszystkie książki skierowane są do dzieci w wieku 4-5 lat. Zajrzyjcie strachom prosto w ślepia, zbudujcie rakietę, zamieńcie się w kosmonautę i popatrzcie w oczy ufoludkom, a na koniec zamieńcie się w płetwonurka i zobaczcie, co ciekawego może mieć w oczach ośmiornica.

Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości, w szkole i w życiu!

 

                          

                                   

Kup teraz

Recenzje książki (Akademia Mądrego Dziecka. Seria Przez dziurkę)

Recenzja rodzica
Inspiruje do twórczego działania

Seria "Przez dziurkę" spełnia bardzo modne ostatnimi czasy stwierdzenie „bawiąc uczyć”. Dzięki tym książkom dziecko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną, przygotowuje się do nauki czytania i pisania oraz poszerza swoją wiedzę ogólną, np. poznaje nazwy stworzeń, żyjących w morzach i oceanach.                                                               

 

Na plus zasługuje różnorodność ćwiczeń plastycznych, które dziecko może wykonywać w książce, np. wyklejanie dziur plasteliną, kolorowanie, rysowanie, malowanie farbkami, wydzieranie czy wycinanie kolorowego papieru i zapełnianie nim dziur, wykonywanie różnorodnych kolorowych stempli czy przygotowywanie ciekawych pacynek.                                      

 

W książkach Ale kosmos czy Daj nura dziecko również rozwija swoją wyobraźnię oraz przeżywa niesamowite przygody wcielając się w rolę płetwonurka czy kosmonauty. Natomiast w Pogoń stracha nasza pociecha może uporać się ze swoimi dotychczasowymi lękami, wykorzystując ekspresję plastyczną.                                                                                                             

Format książek jest idealny, ponieważ pozwala na wygodną i przyjemną pracę. Zastanawia mnie trochę ich czarna kolorystyka, ponieważ z jednej strony nawiązuje do tematyki – ciemnych głębi oceanu i ciemnego jak noc kosmosu, ale z drugiej strony rysowanie wybranymi kolorami przez dziecko poszczególnych rzeczy będzie czasem niemożliwe lub mało efektowne.                                                                                                                    

Są to książki, które naprawdę mogą intrygować, a także zainspirować do twórczego działania, np. stworzenia maski płetwonurka. Warto do nich zajrzeć, a przede wszystkim pokazać je naszym dzieciom, a one na pewno będą wiedziały co dalej z nimi zrobić.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć