Warszawa

LEGOŸŸ Legends of Chima™. Zbroja mocy
PATRONAT CzasDzieci.pl

LEGOŸŸ Legends of Chima™. Zbroja mocy

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
od 7 do 10 lat
ISBN: 978-83-253-1457-6

Sprawdź, co wydarzyło się podczas turnieju o Złote CHI i przekonaj się, w jaki sposób Cragger, król Krokodyli, chciał przechytrzyć przeciwników. A może to właśnie on został przechytrzony i wpadł w tarapaty? Kto wie, czy jednak dwa Kruki, które próbowały oszukać nieodpowiednią osobę nie będą miały większych kłopotów... Wejdź do świata Chimy, poznaj przygody jego mieszkańców i odkryj tajemnicę Zbroi Mocy.


W książce znajdziesz trzy pasjonujące opowiadania komiksowe: Zwycięzca może być tylko jeden, Zbroja mocy i Zakład, a także dwa zestawy naklejek, specjalne miejsce do stworzenia własnego komiksu oraz plakat.

Recenzje książki (LEGOŸŸ Legends of Chima™. Zbroja mocy)

Recenzja rodzica
Pełna emocji lektura

Zbroja Mocy to komiks z serii "Legendy Chima", których bohaterowie to postacie znane dzieciom z animowanego serialu powstałego na bazie klocków Lego. Za sprawą książki, liczącej blisko 50 stron, mali czytelnicy mogą przenieść się w świat przygód księcia Lwów, Lavala, króla Krokodyli, Craggera i innych mieszkańców dżungli Chimy. Cała opowieść koncentruje się wokół turnieju o Złote Chi, w którym zwycięstwo jest szczytem marzeń pewnego siebie i gotowego na wszystko Craggera. Jest on nawet gotów uciec się do podstępu, sam padając ofiarą oszustwa, by zdobyć tytułową Zbroję Mocy. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów fabuły i zapraszam do lektury.

Zbroja Mocy zapewne spodoba się chłopcom. Całość opowieści bowiem utrzymana jest w klimacie tajemniczości i współzawodnictwa, trzymając czytelnika w napięciu aż do ostatnich stron książki. Ciekawym pomysłem jest podział treści na trzy części, w której historia opowiadana jest każdorazowo przez inną postać, a zatem z innego punktu widzenia. W ten sposób mały czytelnik ma szansę nie tylko poznać bieg wydarzeń, ale także bliżej przyjrzeć się cechom charakteru bohaterów Zbroi Mocy.

Dodatkową atrakcją książki są zamieszczone między poszczególnymi rozdziałami opowieści strony, na których - korzystając z dołączonych naklejek - mały czytelnik może stworzyć własny komiks z bohaterami "Legend Chima" w roli głównej oraz plakat, który zapewne uraduje każdego miłośnika Lavala i jego rywali. Gorąco polecam! Pełna emocji lektura i dobra zabawa w jednym.

Recenzja rodzica
Pobudza kreatywność i pasję tworzenia

Lego - Legends of Chima Zbroja mocy to komiksowa opowieść o – lubianych przez dzieci - mieszkańcach Chimy. Akcja dotyczy turnieju o złote CHI i przedstawiona została w ciekawej formie, z trzech różnych perspektyw. Dzięki temu uwypuklone zostały również cechy osobowościowe poszczególnych plemion i ich członków. Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób Cragger, Król Krokodyli, chciał przechytrzyć przeciwników i co z tego ostatecznie wynikło – koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

 

Dodatkową atrakcją jest tutaj epilog w formie plakatu, na który nakleić trzeba nalepki oraz – bardzo pomysłowe - miejsca na stworzenie własnego komiksu, co pobudza kreatywność i rozbudza w dziecku pasję tworzenia. Książeczka estetycznie wydana, na ładnym papierze, bogato i kolorowo ilustrowana. Moi synowie są nią zachwyceni. Podobnie zresztą jak ja.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć