Warszawa

Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna
PATRONAT CzasDzieci.pl

Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 8 do 11 lat
ISBN: 978-83-7437-952-6

Pamiętacie Bartka Koniczynę i jego wyczyny? Znacie dobrze jego bandę? Nauczyciele, rodzice, dziadkowie strzeżcie się! Bartek powraca... Tym razem nie tresuje żab i nie poszukuje duchów. Nie dość, że uczy się pilnie do konkursu przyrodniczego, to nie chce grać w piłkę nożną z chłopakami z bandy, bo... obserwuje tajemniczą dziewczynę. Kim jest ta nieznajoma przechadzająca się pod oknami Bartka? Czy banda z Zaniemyśla przetrwa próbę czasu? Sprawdźcie koniecznie!

 

Objętość: 144 strony
Oprawa: twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna)

Recenzja rodzica
Warto rozmawiać!

Jeśli chcesz pokazać dziecku, jakie znaczenie w życiu mają przyjaciele, koniecznie sięgnij po przygody Bartka Koniczyny. Danuta Zawadzka także tym razem postanowiła zabrać swoich małych czytelników na prawdziwą lekcję o przyjaźni, otwartości i rozwiązywaniu problemów.


Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna to kolejna pozycja z serii przygód tytułowego chłopca. Nie trzeba jednak znać poprzednich książek z tej linii, aby całym sercem kibicować Bartkowi w kolejnych wyczynach. Dużym plusem serii jest to, że jeśli dziecko zainteresuje właśnie ta pozycja, chętnie sięgnie po inne przygody chłopca. Książki można czytać w dowolnej kolejności.


Napisana prostym językiem książeczka to dobra lektura dla dzieci, które właśnie uczą się czytać lub całkiem niedawno posiadły taką umiejętność. Na uwagę zasługuje odpowiednie dla samodzielnej, dziecięcej lektury wydanie książki, które poza niesamowitymi rysunkami, zawiera dużą czcionkę i ciekawe tekstowe wyróżniki. Zatem czytanie tej pozycji nie powinno dziecku sprawiać trudności, a ciekawy świat przedstawiony sprawi, że zafascynowany młody czytelnik przeczyta ją jednym tchem.

 

Bartek Koniczyna to chłopiec o bogatym życiu emocjonalnym. Jego wrażliwość pomoże małym czytelnikom przemyśleć i zrozumieć swoje uczucia. Strach przed szkolnymi wyzwaniami, pierwsza fascynacja koleżanką, silne poczucie przynależności do grupy, a także potrzeba bliskości z rodzicami to tylko nieliczne problemy, jakie dotykają Bartka i z którymi stara się sobie właściwie poradzić. Receptą na pojawiające się w jego życiu konflikty i nieporozumienia okazuje się szczera rozmowa i wsparcie bliskich. Książka w nienachalny i bardzo przyjazny sposób uczy młodych ludzi otwartości i racjonalnego podejścia do życiowych przeciwności.


Niejednokrotnie chłopiec przekonuje się, że pierwsza opinia na dany temat może być błędna, a kluczem do podjęcia właściwej decyzji jest racjonalna ocena sytuacji, rozmowa z bliskimi i porady starszych, doświadczonych osób. Dodatkowo dziecięco-młodzieżowy język sprawia, że moralna strona lektury nie jest przytłaczająca i przedstawiane w książce prawdy są możliwe do przyjęcia przez młodych czytelników.

Recenzja młodego czytelnika
O Bartku słów kilka

Mnie to żadnej znajomej dziewczynie nie udałoby się tak nabrać jak Madzia nabrała Bartka Koniczynę, bo ja na pewno bym ją dogonił i od razu bym wiedział, kim jest. Z kolegami nie mamy bandy, bo bandy to były w przedszkolu, a w szkole są paczki albo grupy. W przedszkolu też mieliśmy w bandzie jedną dziewczynę – Hanię, która zawsze miała więcej bakuganów niż ja i wolała biegać z chłopakami niż bawić się lalkami.. Ale nie była zarozumiała jak ta Madzia, o której czytaliśmy. Pojutrze wybieram się na konkurs pod tytułem „Kaktus”. Ale to nie jest wcale konkurs o kaktusach, ani nawet o przyrodzie tylko konkurs ortograficzny. Nie wiem, dlaczego się tak nazywa. Na konkursie nie będziemy przyciskać guzików, tylko pisać trudne słowa. Trochę się denerwuję, ale nie aż tak jak Bartek Koniczyna. Chciałbym, żeby poszło mi na konkursie tak jak Madzi.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć